Her insan kendisini dünyanın en iyi insanı olarak görür fakat gerçekler sandığımızdan daha zorluysa ne yapar, bilemiyoruz. EA Play 2018 kapsamında duyurulan Sea of Solitude isimli oyun da oyuncuları, psikolojik olarak bir hayli zorlayacak gibi görünüyor. Farklı yapısı, ana karakterler ve düşmanların birbiriyle benzerliği, bizlere bambaşka bir dünyanın kapılarını aralarken, EA şirketinin bağımsız yapımcıları önemsemeye devam ettiğini de bu oyun vasıtasıyla görebiliyoruz.

EA Play 2018 kapsamında duyurulan Sea of Solitude, oldukça farklı görünüyor

Sea of Solitude, EA Originals kapsamında geliyor

EA Originals kapsamında; bir bağımsız yapımcı oyununun, daha geniş çerçevede gösteriminin gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Öncesinde Unravel, Fe ve yakın zaman önce de A Way Out gibi yapımlara büyük fırsatlar yaratan EA, bu kez de Jo-Mei Games ekibini destekliyor. Oldukça ilginç bir tema üzerine kurulu oyunun tanıtımını da EA Play 2018 sırasında bizlere gösterdiler. Sakin başlayan bir video, korku dolu anlara şahitlik etti. Oyuna dair videonun haberimizin hemen alt kısmında bulunduğunu belirterek, Sea of Solitude oyununun hikayesinden bahsedelim dilerseniz.

Belirtilen konuya göre; insanlar, çok yalnızlaştıklarında, canavarlara dönüşmüşlerdir. Oyunun ana karakteri olan Kay de herkes gibi bir çeşit canavar olmuştur. Ama canavar olan yalnızca kendisi değildir. Tüm bir okyanus, onun gibi yaratıklarla doludur. Amacımız; ana karakter Kay’e benzeyen yaratıkları bulmak ve ana karakterimizi yeniden değiştirmenin anahtarı olabilmektir. Bu ilgi çekici yapımlara şans verdiği için EA firmasına teşekkür ediyoruz ve oyunu merak ediyoruz. Belirttiğimiz üzere oyuna dair yayımlanan videoyu hemen alt kısımdan seyredebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster