İşte E3 2019 sırasında gerçekleştirilecek tüm basın konferanslarının takvimi

Microsoft, Bethesda, Ubisoft ve çok daha fazlası, büyük konferanslarla yeni oyunlarını göstermeye hazırlanıyor.

Yılın yine o gününe gelmek üzereyiz. Sadece birkaç hafta sonra, takvimlerimiz 9 Haziran 2019’u gösterdiği zaman E3 2019 başlamış olacak. Bu etkinlikte birçok dağıtımcı şirket, herkes tarafından izlenebilecek basın konferansları düzenleyecek. Bu konferanslar ile de yeni video oyunları duyurulacak, duyurulmuş olan oyunlar hakkında yeni haberler verilecek ve çok daha fazlası yaşanacak. Peki, tüm bunlar ne zaman olacak?

E3 2019

İşte E3 2019 sırasında gerçekleştirilecek tüm basın konferansları

Google Stadia Connect – 6 Haziran 2019, 19:00

Evet, Google kendi duyurmuş olduğu yeni bulut temelli oyun konsolu için ilk etkinliğini gerçekleştirecek. Bu etkinliğin adı Google Stadia Connect olacak. Aslında bu etkinlik, E3 2019 kapsamında gerçekleştirilmeyecek ama bizler yine de bunu listemize dahil etmek istedik. Açıklamalara göre bu sunum sırasında konsol için yeni oyun duyuruları gelecek ve yeni bilgilerin sahibi olabileceğiz.

EA Play 2019 – 8 Haziran 2019 ve 9 Haziran 2019

EA, ne yazık ki bu sene herhangi bir basın konferansı ile oyuncuların karşısına çıkmayacak. Belli bir saatte gerçekleştirilecek, normal bir basın konferansı yerine EA Play 2019, 2 gün boyunca canlı yayınlara ev sahipliği yapacak. Bu canlı yayınlarda yeni oyunlar oynanacak ve çok daha fazlası yapılacak. Yalnız bu canlı yayınların hiçbiri için saat veremiyoruz; bilinmiyor.

Microsoft/Xbox – 9 Haziran 2019, 23:00

Bizim, bu sene en çok heyecanlı olduğumuz sunum Microsoft şirketine ait; yeni nesil Xbox konsollarına ait ilk bilgilerin, bu sunum sırasında verileceğini düşünüyoruz. Microsoft şirketinin Xbox temelli basın konferansı, 9 Haziran 2019 tarihinde, 23:00’da başlayacak ve birkaç saat sürecek. Bu sunum sırasında görmeyi planladığımız video oyunlarının arasında da Cyberpunk 2077, Gears 5, Halo Infinite bulunuyor.

Bethesda – 10 Haziran 2019, 03:30

Bethesda, geçen senenin basın konferansında Starfield ve The Elder Scrolls VI gibi video oyunlarının ilk sinyalini verdi ama bu sene, bu video oyunlarını göreceğimizi düşünmüyoruz. Bethesda, bizce DOOM Eternal ve yeni Wolfenstein oyunlarına önem vereceği, en fazla 1 saatlik bir basın konferansı düzenleyecektir. Yine de şirketten belki birkaç küçük sürpriz duyabiliriz diye umuyoruz.

Devolver Digital – 10 Haziran 2019, 05:00

Daha önce karşımıza The Messenger ve Reigns: Game of Thrones gibi oyunlarla çıkmış olan Devolver Digital da E3 2019 etkinliğinde olacak. Şirketin gerçekleştireceği basın konferansında ise oyuncular; Serious Sam 4: Planet Badass ve Sometimes Always Monsters gibi yeni video oyunlarından yeni haberler bekliyor olacak. Ayrıca bu şirketin, farklı sunum tarzı geçen sene dikkat çekmişti. Benzer bir durumu bu sene de görebiliriz.

UploadVR – 10 Haziran 2019, 19:00

Adından da anlayabileceğiniz gibi sanal gerçekçilik temelli bir şirket olan UploadVR, E3 2019 dahilindeki sunumunu 10 Haziran 2019 tarihinde, 19:00’da gerçekleştirecek. Oyuncular da bu sunum sırasında, sanal gerçekçilik teknolojisi dalından birçok haber alabilecek. Muhtemelen yeni video oyunları, teknolojiler veya donanımlar görülebilecek.

PC Gaming Show – 10 Haziran 2019, 20:00

Bu sene Epic Games şirketinin sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan PC Gaming Show, aslında E3 2019 etkinliğinin dahilinde olan bir şey değil ama yine de takvimimizde bu şova yer vermek istedik; geçen senelerde bu gösterim sırasında oldukça etkili video oyunlarının duyuru haberlerini almıştık. 2019 senesinde de farklı bir olayın yaşanacağını sanmıyoruz; PC Gaming Show, bu sene de özellikle PC oyuncularını memnun edecektir.

Limited Run Games – 10 Haziran 2019, 22:00

E3 2019 kapsamında basın konferansı gerçekleştirecek olan bir başka şirket ise Limited Run Games olacak. Yüzlerce video oyununun dağıtımının arkasında duran Limited Run Games, oyunculara muhtemelen birkaç yeni oyun duyurusu yapacak. Bu oyunların da PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için geleceği söyleniyor.

Ubisoft – 10 Haziran 2019, 23:00

2019 ve 2020 senelerine bol bol video oyunu ile girmeye hazırlanan Ubisoft, Microsoft/Xbox ardından bizce en dolu basın konferansını gerçekleştiren şirket olacak. 2020 senesinde çıkabilecek bir Assassin’s Creed oyunu, Watch Dogs 3 ve çok daha fazla video oyununun bu etkinlikte duyurulma ihtimali var. Ayrıca, Skull & Bones ve Beyond Good and Evil 2 oyunlarından yeni haberler de alabiliriz.

AMD – 11 Haziran 2019, 01:00

Birkaç sene önce E3 etkinlikleri dahilinde PC Gaming Show ile kendisini ayıran AMD, 2019 senesinin etkinliğinde de tek başına, bir marka olarak basın konferansı gerçekleştirecek. Next Horizon Gaming isimli etkinlik sırasında yeni nesil oyunculuk hakkında yeni bilgiler alabileceğiz. Ayrıca şirketten gelen açıklamalara göre bu etkinlik sırasında yeni donanımlar da oyunculara gösterilecek.

Kinda Funny Games Showcase – 11 Haziran 2019, 02:30

Kinda Funny Games Showcase, video oyunlarının duyurulacağı bir basın konferansı değil. Bu, hatta bir sunum bile değil. Kinda Funny ekibinin E3 2019 ile alakalı gerçekleştireceği bir etkinlik. Eğer tüm basın konferanslarından sıkılıp, rahat bir nefes almak isterseniz, Kinda Funny Games Showcase yayınına bir göz atabilirsiniz.

Square Enix – 11 Haziran 2019, 04:00

Bence Square Enix ekibinin geçen seneki basın konferansı oldukça zayıftı. Evet, şirket bazı ilginç oyunlar gösterdi ama bu gösterimler inanılmaz kısa sürdü ve sunum bittiği zaman elimizde doğru düzgün hiçbir şey bulunmuyordu. Belki bu sene Square Enix, basın konferansına daha fazla önem verir ve Final Fantasy VII Remake ve The Avengers Project gibi video oyunları gösterilir.

Nintendo – 11 Haziran 2019, 19:00

Nintendo, bu sene klasik bir basın konferansı düzenlemeyecek. Böylesine bir konferans yerine, daha önceden kayıt edilmiş, dijital bir sunum göreceğiz. Bu sunumda yeni Nintendo Switch modelleri hakkında bilgi almayacağımız neredeyse garanti fakat bu konsola gelecek olan yeni video oyunlarını görebileceğimize eminiz. Nintendo, yazılım odaklı bir sunum yapmayı planladığını açıkladı.

EA ve Sony/PlayStation nerede?

Muhtemelen fark etmişsinizdir, hemen yukarıdaki listede EA ve Sony/PlayStation cephelerine ait herhangi bir basın konferansı bilgisi bulunmuyor. Bunun sebepleri ise iki şirketin de herhangi bir basın konferansı gerçekleştirmeyecek olması. EA zaten uzun zamandır E3 etkinliklerine katılmıyordu, EA Play isminde kendi etkinliğini düzenliyordu ama bu etkinlikte bir basın konferansı düzenleniyordu. Bu sene ise EA Play 2019 etkinliğinde bile basın konferansı olmayacak.

EA haricinde, Sony/PlayStation cephesi de E3 2019 etkinliğinde olmayacak. Bu markalar, E3 etkinliklerinin artık kendi amacından saptığını düşünüyor. Bu sebepten ötürü de marka, E3 2019 etkinliğine katılmak yerine, daha farklı bir yol izlemek istediklerini belirtti oyuncularla buluşabilmek için. Sony/PlayStation, muhtemelen E3 2019 döneminde yeni bir State of Play programı düzenleyecek veya Days of Play etkinliği gerçekleştirecek.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir