Diablo IV için yeni bir test sürecine geçildi

Diablo IV, çok yakında halka da açılabilir.


Blizzard Entertainment ile çalışan insanların aile ve arkadaşları için bir alfa testinin Diablo IV için devam ettiği bildiriliyor. Bu bilgi, çarşamba günü Blizzard Entertainment şirketinin çalışanlarının arkadaşlarının ve aile üyelerinin şu anda daha geniş halka açık testler öncesinde oyunla uygulamalı zaman aldığını iddia eden Jason Schreier tarafından veriliyor. Kendisi, “Arkadaşlar ve aile için alfa testi sayesinde bir grup insan şu anda erken bir Diablo IV yapısını oynuyor. Oyuncular gizlilik sözleşmesi kapsamında, ancak çoğunlukla olumlu söylentiler duyuyorum.” dedi. Yani, oyunun durumu şimdilik iyi gibi görünüyor.

Kısa bir süre önce Diablo IV oyununun betasının Battle.net istemcisine, çıkışına hazırlık olarak eklendiği iddia edildi, ancak henüz tarihlendirilmedi. Diablo IV oyununun 2023 senesinde piyasaya sürülmesi planlanıyor ve bu yılın başlarında beta için kayıtlar açıldı. Devam eden bir promosyon kampanyasının bir parçası olarak, seçili dövme dükkanları ücretsiz Diablo serisine ait dövmeleri dağıtıyor ve hayranlara oyunun dijital bir kopyasının yanı sıra yaklaşmakta olan bir betaya erken erişim sağlanacağı bildiriliyor.

Diablo IV

Diablo IV ilk olarak 2019 yılında PC, Xbox One ve PlayStation 4 için duyurulmuştu. 2022 yılının başlarında, tüm platformlar için çapraz oyun ve çapraz ilerleme ile PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümleri de onaylandı. Haziran 2022 içerisinde, Diablo markasının genel müdürü olan Rod Fergusson, Blizzard Entertainment şirketinin “lansmandan sonra, gelecek yıllarda, isteğe bağlı kozmetik ögeler ve tam hikaye odaklı genişletmeler etrafında demirlenmiş inanılmaz bir içerik sunmaya kararlı olduğunu” söyledi.

Bugün erken saatlerde Jason Schreier, Blizzard Entertainment ve Çinli oyun devi NetEase şirketinin mali bir anlaşmazlık sonrasında henüz duyurulmamış bir World of Warcraft oyununu mobil platformlar için iptal ettiğini bildirdi. Bloomberg tarafına göre oyun, World of Warcraft ile aynı evrende geçen çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunu olacaktı. Kod adı Neptune olan bu oyun, Blizzard Entertainment şirketinin farklı bir zaman diliminde geçen uzun süredir devam eden PC oyununun bir parçası olarak planlandığı bildirildi.