Diablo II: Resurrected oyununun teknik alfa süreci başlıyor

Diablo II: Resurrected, bu hafta sonu oynanabilecek.

Blizzard Entertainment, yaptığı yeni bir açıklamayla Diablo II: Resurrected oyununun bilgisayar sürümü için tekli oyunculu teknik alfa sürecinin 9 Nisan 2021 tarihinde, yani Cuma günü, Türkiye saati ile 17:00’de başlayacağını duyurdu. Oyun severler, karanlık maceraperestin izini bu kez muhteşem HD çözünürlükte sürecekler. Peki, bu süreçte tam olarak neler yer alacak, oyuncuların karşısına neler çıkacak ve teknik alfa sürecine nasıl katılınacak?

Diablo II: Resurrected

Diablo II: Resurrected, oynanabilir olarak oyuncuların karşısına çıkıyor

Bugüne dek Diablo II: Resurrected oyununun teknik alfa sürecine kaydını yaptıran kısıtlı sayıda oyuncu arasından gelişigüzel seçilecek oyuncular, önümüzdeki günlerde alfa sürecine dahil olma şansı elde edecek. Benzer şekilde sınırlı sayıda basın mensubu ve içerik üreticisi, bir gün öncesi, yani 8 Nisan 2021 tarihinden itibaren oyuna girebilme fırsatı bulacak. Teknik alfa, 12 Nisan 2021 tarihinde, Türkiye saati ile 20:00 itibarıyla son bulacak.

Teknik alfa sürecine katılma hakkı elde eden oyuncular 3 farklı sınıftan birini seçip oyunun ilk iki bölümünü baştan sona oynayabilecek. Silahlı yakın dövüş ustası, acımasız Barbarian, çevik ve hızlı Amazon ya da efsunların efendisi Sorceress, Rogue tarafının intikamını almak için kutsal manastırda savaşın ve ıstırabın kızı Andariel ile yüzleşebileceksiniz. Ardından gizemli doğuya doğru yola çıkabileceksiniz ve Lut Gholein’in ıssız çöllerini aşarak azap lordu Duriel’le hesaplaşın. Teknik alfa boyunca üst seviye sınırı bulunmuyor, dolayısıyla tüm katılımcılar karakterlerini sürecin sonuna kadar dilediklerince güçlendirmeye devam edebilecek.

Diablo II: Resurrected, muhteşem 4K çözünürlüklü güncellenmiş görseller ve fizik tabanlı üç boyutlu görüntü desteğinin yanı sıra yeniden düzenlenmiş Dolby Surround 7.1 destekli sesleriyle geliyor. Teknik alfa boyunca oyundaki tüm unsurlar halen geliştirme aşamasında olsa da Blizzard Entertainment, oyunculardan gelecek her türlü geribildirimi dört gözle beklediklerinin altını çiziyor. Bu süreçte test edilecek özelliklerden bazıları arasında otomatik altın toplama, karakterler arası paylaşımlı sandık ve kontroller desteği bulunmakta.

Bu test her ne kadar bahsi geçen video oyununun yalnızca tek kişilik oyuncu deneyimine odaklansa da geliştiriciler, çok oyunculu deneyimin en önemli özelliklerinden biri olduğunun farkında olduklarını, çok oyunculu oyun için önümüzdeki aylarda ayrıca bir test gerçekleştireceklerini belirtiyor. Yalnız, en azından şimdilik bu konu hakkında çok fazla detay verilmiyor.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x