Bugün öncelikle Detroit: Become Human oyununun çıkış videosu yayımlanmıştı. Şimdi ise yine PlayStation markasının resmi YouTube kanalı üzerinden, bahsetmiş olduğumuz video oyunu için bir kısa film yayımlandı. Bu kısa filmin yayımlanacağını biliyorduk çünkü oyunun geliştirici ekibi, toplamda 4 tane kısa filmin yayımlanacağını daha önceden açıklamıştı. Eğer dilerseniz bahsetmiş olduğumuz kısa filmi, sizler de yazımızın en altından izleyebilirsiniz.

Detroit: Become Human

Yayımlanmış olan kısa filmde bir haber bültenini ve bu haber bülteninin gerçekleştirmiş olduğu bir röportajı görüyoruz. Röportaj, oyunun evreninde androidleri üreten Cyberlife şirketinin kurucusu ile gerçekleştiriliyor. Bu kurucunun adı Elijah Kamski ve kendisi, androidler ile hiçbir sorun çıkmayacağını, insanların iş yükünün azalacağını söylüyor. Tabii oyunun kendisinde daha farklı olaylar görüyoruz ama, Elijah Kamski bunları şimdiden bilemez.

Bunun sebebi ise yayımlanan kısa videonun, zaman dilimi olarak bizlerin oyunda başlayacağı noktadan biraz daha geçmişte geçiyor olması. Video bültenine göre ise oyunun evreninde, Cyberlife isimli bu şirket, dünyanın en pahalı şirketi olarak geçiyor. Elijah Kamski ise yılın adamı ödülünü almış şeklinde bahsediliyor. Yani, ortada büyük bir başarı hikayesi bulunuyor. Videonun devamında röportaja tanıklık ediyoruz ve ardından da video sonlanıyor.

Anlaşılan Sony ve Quantic Dream ekipleri, oyun çıkana kadar yayımlayacakları kısa filmler ile oyunculara Detroit: Become Human evrenini daha detaylı bir şekilde gösterecek. Mesela bu video olmasaydı, bahsi geçen şirketin başındaki patronun bu kadar korkutucu biri olduğunu bilemezdik.

Detroit: Become Human için yayımlanan yeni kısa film

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster