3 farklı androidi kontrol edeceğimiz ve onların kararlarına yön verebileceğimiz bu video oyunu bilindiği üzere Detroit: Become Human ve hikayesinin merkezini de, insanlarla androidlerin birlikteliği konusu oluşturuyor. Tabii bu türler arasında karmaşa yaşanırken de, insan ve androidler için bir yaşam alanı, bir şehir gerekiyor. Nefretin ve ümidin sarmaş dolaş olduğu, her an sürpriz gelişmelerin yaşanabileceği, vereceğimiz kararlarla, geleceğine etki edeceğimiz canlı bir şehir… Oyunun çıkışına çok kısa bir süre kala, bir nevi oyunun 4. özel karakteri olan Detroit şehrini tanıyoruz. Hem de bu tanıtım, ünlü müzisyen ve oyunun yapımcısı David Cage vasıtasıyla yapılıyor.

Detroit: Become Human

Detroit: Become Human, canlı bir şehir sunacak

David Cage bizlere, oyundaki büyüleyici ve aynı zamanda giderek karmaşık bir hal alan şehrin, oluşturulma sürecini anlatıyor. 2 dakikadan biraz daha fazla süren bu kısa videoda David Cage; Detroit şehrinin, oyunun kahramanlarından bir tanesi olduğunu ifade ediyor. Bu kısa videoda, androidlerle insanların bir arada yaşadığı şehir fikrinin ortaya atılması ve geliştirici ekibin pek çok alanda yaptıkları çalışmalar anlatılıyor. Bu çalışmaların, geliştirdikleri video oyunu ile oyunun hayranları arasında bir bağ oluşturulması amacıyla yapıldığı da gelen bilgiler arasında.

Yayımlanan son Detroit: Become Human videosundan öğrendiğimize göre şehir; bilim-kurgu etkileri kullanılmadan inşa edildi. Her alanın gerçekçi ve inandırıcı olmasını arzu eden geliştirici ekibin, gerçeğine oldukça yakın bir dünya oluşturduğu söyleniyor. Oyunu kısa süre de olsa deneme fırsatı bulanlar da, David Cage’in sözlerine katılıyorlar ve şehrin oldukça detaylı biçimde hazırlandığını ifade ediyorlar. Meraklı bekleyişin son bulacağını belirtmiştik. Oyunun PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için 25 Mayıs 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştireceğini ekleyelim. Bahsettiğimiz videoyu, haberimizin en alt bölümünde seyredebilirsiniz.