Çıkış tarihi yaklaştıkça, Detroit: Become Human için reklam çalışmalarının hızlandırıldığını görüyoruz. İnternet ortamında yayımlanan videoların ardından, oyun için daha kısa süreli televizyon reklamları gelmeye başlamıştı. Yayımlanan bu televizyon reklamlarına bir yenisi daha eklendi. Oyunda kontrol edilecek 3 ana karakterden kadın bir android olan Kara, bu reklam filminde ön plana çıkıyor. Oyun için yayımlanan videolardan parçalarla birlikte, yeni görüntülere de bu kısa videoda ulaşabiliyoruz. Videoyu, haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz.

Detroit: Become Human  Detroit: Become Human dünyasının ilk androidi Kara

Yayımlanan reklam filminin, diğer tanıtım videoları gibi, oyunun android ana karakterlerine odaklandığını belirtmiştik. Kara isimli android ile ilgili daha önce yayımlanan uzunca bir oynanış videosunda duygusal anlar yaşamıştık. Küçük bir kızın dramının sahne edildiği video, bazı sivil toplum kuruluşları tarafından, çocuğa karşı şiddete yaklaşımından ötürü eleştirilere maruz kalmıştı. Şimdiyse bu bahsettiğimiz videoda gördüklerimizle birlikte, olayın ilerleyen kısımlarını da kısaca gözlemleme imkanı buluyoruz. Ayrıca videoda, androidlerin duygusal yapılarına dikkat çekiliyor.

Detroit: Become Human oynarken; kontrol etme ve kararlarına yön verme yetkisine sahip olacağımız üç adet android karakterden iki tanesine dair reklam filmlerini daha önce gördüğümüzü belirtmiştik. Bunlardan Connor; oyunun yayımlanan demosunda olduğu gibi bir çeşit arabulucu ve dedektif rolünü üstlenecek. Diğer karakter Markus ise gelişmekte olan andraid isyanının lideri olarak dikkat çekiyor. Bu videoda da belki de en duygusal olan ve ilk üretilen android olan Kara’nın kısa tanıtımını görüyoruz. Hemen hatırlatalım; Detroit: Become Human, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için 25 Mayıs 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.