25 Mayıs 2018 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro kullanıcılarına sunulacak olan Detroit: Become Human için çıkış videosu yayımlandı. YouTube üzerindeki resmi PlayStation kanallarından yayımlanan bu çıkış videosunu, eğer dilerseniz sizler de haberimizin en altından izleyebileceksiniz. Yalnız, videoya geçmeden önce oyun hakkında ufak tefek bilgiler vermeye de devam etmek isteriz.

Detroit: Become Human

Daha önce Heavy Rain ve Beyond: Two Souls isimli video oyunlarını geliştirmiş olan Quantic Dream tarafından geliştirilmiş olan bu video oyunu, direkt olarak Sony Interactive Entertainment şirketi tarafından dağıtılıyor. Gregory Diaconu ve David Cage tarafından yönetilen bu oyun da, yine bu konuda şanslı gibi görünüyor. Çünkü David Cage daha önce yine birçok Quantic Dream oyununda görev almıştı.

Sadece tekli oyuncu modu ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanan bu video oyunu, aksiyon-macera türünde bir yapıt. Detroit: Become Human ile oyuncular, 3 farklı karakterin kontrolünü ele alıyor ve Detroit içerisinde gerçekleşen olayları yaşıyor. Bu 3 karakterden ilkinin adı Kara olarak geçiyor. Kara, fabrikadan yeni çıkmış, bakıcılık için programlanmış bir android. Fakat bu android, zamanla yapay zekasında bazı terslikler ile karşılaşıyor. Bu terslikler ise aslında direkt olarak insan olmak ile alakalı.

Oyunda kontrol edeceğimiz karakterlerden bir diğeri ise Connor. Bu karakter de bir android ve yapay zekasında sorun çıkan, suç işleyen androidleri yakalamak ile yükümlü. Son karakterimizin adı ise Markus. Bu karakterimiz de yapay zekasındaki bağları çözmeyi başarmış bir android. Markus isimli bu androidin amacı ise dünya üzerindeki tüm androidleri serbest bırakabilmek.

İşte Detroit: Become Human oyununun çıkış videosu