Geçtiğimiz gün sadece Gamescom 2022: Opening Night Live etkinliği gerçekleştirilmedi, Destiny serisi için de önemli bir sunum yapıldı. Bu sunum sırasında hem Destiny 2 oyununun geleceği detaylandırıldı, hem de bu oyuna yeni adım atacak olan oyunculara çok kritik haberler verildi. Bu haberlerden ilki de oyunun Epic Games Store üzerinde piyasaya sürülmesi oldu. Daha da önemlisi, eğer bahsi geçen bu oyunu Epic Games Store üzerinden şimdi oynayacak olursanız, 30th Anniversary Pack içeriğine ücretsiz olarak sahip olabiliyorsunuz. Yalnız, ücretsiz ögeler sadece tek bir önemli ek paket ile sınırlı kalmıyor.

Yapılan açıklamaların devamına göre geçtiğimiz gün Destiny 2 oyununda başlamış olan 18. sezona katılan yeni oyunculara Gift of the Thunder Gods isimli bir paket verilecek. Bu paket sayesinde yeni oyuncular, yeni güncellenmiş olan Arc temelli zırhlara ve silahlara sahip olacak. Bu ganimetlerin gücü de 1540 olacağı için oyuna hızlı bir şekilde başlayabileceksiniz. Gift of the Thunder Gods, 18. sezon bitene kadar elde edilebilir olacak New Light tarafından gelen oyunculara özel olarak. Bu sırada, 18. sezonun adı da Season of Plunder ve kendisi dün başladı. Bu sezonun korsan temasına sahip olduğunu da söylemek istiyoruz.

Destiny 2, Epic Games Store üzerinden çıktı ve 1 hafta boyunca eğer oyuna bu platform üzerinden başlayacak olursanız, 30th Anniversary Pack ögesine ücretsiz olarak sahip olabiliyorsunuz. Bu ek paketin içerisinde Dares of Eternity aktivitesi, Grasp of Avarice zindanı ve daha fazlası yer alıyor. Bunların hepsi oldukça önemli içerikler. Ayrıca, Bungie hesabınız ile Epic Games Store hesabınızı ilişkilendirecek olursanız, iki farklı amblem ve bazı ek içeriklerin de sahibi olabileceksiniz. Bu sırada, Destiny 2 için daha önce piyasaya sürülmüş olan Shadowkeep, Beyond Light ve The Witch Queen içerikleri de 1 haftalığına tamamen ücretsiz.

Destiny 2 için yapılan en büyük duyuru, Lightfall oldu. Evet, bu oyundaki Light ile Darkness arasındaki destansı savaşı bitirecek olan genişletme paketi sonunda gösterildi ve çıkış tarihi de Şubat 2023 olarak açıklandı. Emperor Calus’a karşı Neptün’e yolculuk edeceğimiz bu genişletme paketinde The Witness da sonunda karşımıza çıkacak. Neptün’de Neomuna isimli bir şehri ziyaret edeceğiz; bu şehir, insanlığın altın çağından sonra hayatta kalmayı başaran alternatif bir insanlığın yaşadığı bir alan olacak. Burada da Guardian olanlar gibi insanlığı korumaya yemin etmiş olan, Cloud Striders isimli süper insanlarla tanışacağız.

Tüm bunların haricinde, Destiny 2 oyununa Guardian Rank sistemi gelecek. Bu sistem sayesinde oyuna yeni katılan oyunculara daha iyi rehberlik edilebilecek. Mod Manager ve Loadout Manager de bu oyuna eklenecek. Bu sistemler sayesinde modlarınızı ve farklı silah/zırh/mod takımlarınızı kolayca kontrol edip, değiştirebileceksiniz. Commendation sistemi de oyuna eklenecek; bu sistem sayesinde oyuncular, diğer oyuncuların nasıl kişiler olduğunu belirten rozetler verebilecek. Aynı zamanda oyuna Fireteam Finder da eklenecek. Bu sistem sayesinde oyuncular, oyun içerisinde kendilerine bir Fireteam bulabilecek.

Tüm bunların haricinde Bungie, Destiny 2 oyununda bundan sonra hiçbir genişletme paketinin oyundan çıkartılmayacağını açıkladı. Yani, Forsaken isimli genişletme paketi, bu oyundan kaldırılmış olan son büyük içerik olacak. Shadowkeep ve ondan sonra piyasaya sürülen içeriklerden hiçbiri oyundan kaldırılmayacak. Tabii bu durum, sezonluk içerikler için geçerli olmayacak, sadece genişletme paketlerini kapsayacak.

Etiketler:

,