Destiny 2 için karakter transferi özelliğini istemeyen şirket Sony idi

Belki de Destiny markasına en çok zararı veren Activision veya Bungie değil, direkt olarak Sony tarafıydı.

Destiny 2 oyununu PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformundaki oyuncular deneyimleyebilmişti. Yalnız bu video oyununun PC sürümü, PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerinden birkaç ay sonra piyasaya sürülmüştü. Bu sebepten ötürü de aslında birçok oyuncu, platformlar arası karakter transferi yapabilmek istemişti. Yani, bir nevi çapraz kayıt özelliği beklenmişti ama Bungie, böyle bir özellik sağlayamamıştı. Bugün ise aslında bu desteğin gelmeme sebebinin Sony olduğu öğrenildi.

Destiny 2

Sony, Destiny 2 oyununun PlayStation 4 ile anılmasını istiyor

Kotaku ekibinin en önemli isimlerinden olan ve sektör hakkında oldukça doğru bilgiler veren Jason Schreier, Destiny 2 ve Bungie hakkında bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklamalara göre Bungie, bahsettiğimiz video oyununun Forsaken isimli genişletme paketi ile oyunculara karakter transferi şansı vermek istedi. Fakat bu sistemin karşısında duran tek taraf Sony oldu. Açıklamalara göre Sony, Destiny markasının PlayStation ile bağlı olmasını istiyordu. Bu yüzden de PC ve Xbox One cepheleri ile bir iş yapılmadı.

Tabii ki bahsetmiş olduğumuz video oyununun PC çıkışı ile Forsaken çıkışı arasında onlarca aylık bir fark var ama Bungie, bu sistem üzerinde çok uzun bir süre çalıştı ve asıl adımlar, Forsaken ile atılacaktı. Şimdi ise Activision işin içinde olmadığı için durumlar değişebilir; Sony, Bungie ile değil Activision ile anlaşmıştı bu seri üzerinde. Tabii artık Bungie ekibinin de eskisi gibi bir bütçesi yok ama en azından stüdyo, daha uygun olduğu bir zamanda, belki de serinin üçüncü oyunu ile daha serbest bir şekilde bu desteği verebilir.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Araç çubuğuna atla