Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Denuvo isimli kopya koruma sisteminin son sürümü de kırıldı

2014 yılından beri çoğu oyun, Denuvo firmasının korsan oyunların kırılma süresini uzatmak için geliştirdiği kopya koruma sistemini kullanıyor. Bu koruma sistemi sayesinde oyunların kırılması bazen birkaç hafta, hatta bazen birkaç ay sürüyor. Böylelikle, oyunu çıkar çıkmaz oynamak isteyen oyuncular, korsan oyunlara yönelemiyor. Bu sayede de oyunların satış rakamları artıyor ve daha çok gelir elde ediliyor. Firmanın son çıkan koruma sistemi Denuvo 4.9, bir süredir kırılamıyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde bu koruma sistemi de kırıldı. Detayları haberimizin devamında öğrenebilirsiniz.

Denuvo

Denuvo 4.9 ile korunan oyunlar her an kırılabilir

dsogaming.com sitesinin haberine göre, Denuvo 4.9 koruma sistemini kullanan F1 2018 geçtiğimiz günlerde kırıldı. F1 2018 ile beraber bu koruma sistemini kullanan bir sürü oyun var. Dragon Quest XI, Monster Hunter: WorldShadow of the Tomb Raider ve Yakuza 0 bu oyunlardan bazıları.

F1 2018 oyununun yanı sıra bu koruma sistemi kullanan bir diğer oyun da, Voski isimli bir hacker tarafından kırılan Unravel 2. Bulgaristan’da yaşayan Voski’nin açıklamalarına göre, bu olaydan sonra Bulgar polisi, Voski’nin sunucusuna ve kişisel bilgisayarına el koydu. Bunun yanı sıra Denuvo ve Bulgar otoriteleri de Voski aleyhinde bir dava dosyası hazırladı. Bu sebepten dolayı Voski artık korsan oyun kopyalamayı bıraktı.

F1 2018 ile Unravel 2 oyunlarının korsanlarının yayımlanmasının ardından yukarıda saydığımız, oyunların da kırılması an meselesi. Ancak Denuvo bu gelişmeden sonra diğer oyunlarda kullanılan koruma sistemini de değiştirebilir. Yukarıdaki oyunların kısa süre içerisinde kırılıp kırılamayacağını zamanla göreceğiz. Son olarak bizler, korsan oyun ve yazılım kopyaları kullanmayı kesinlikle tercih etmiyor ve desteklemiyoruz.

1
Yorumlar

avatar
0 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir