EA, Dead Space oyununun yaklaşmakta olan yeniden yapımı için ilk tanıtım videosunu yayımladı. Bahsi geçen bu şirket, Temmuz 2021 içerisinde kısa bir görüntü ile bahsi geçen oyun üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Yaratıcı yönetmen olan Roman Campos-Oriola ve Assassin’s Creed Valhalla oyununun eski yönetmeni olan Eric Baptizat tarafından yönetilen Dead Space; PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC için Star Wars: Squadrons oyununun arkasındaki ekip olan Motive Studios tarafından geliştiriliyor.

Dead Space

Madencilik gemisi USG Ishimura’da bir şeyler korkunç bir şekilde ters gitti. Dead Space oyununa ilk kez bu görüntüler ile bakabileceksiniz. USG Ishimura içindeki ürkütücü, yankılanan koridorları ve çalışma alanlarını nasıl keşfedeceğinizi görün ve sizi bekleyen kabus gibi dehşetlerden kurtulun. Bilimkurgu, hayatta kalma ve korku klasiği olan Dead Space, daha derin ve daha sürükleyici bir deneyim sunmak için baştan aşağı yeniden inşa edilerek geri dönüyor. Bu yeniden yapım, orijinal oyunun heyecan verici vizyonuna sadık kalırken, ağızları açık bırakan görsel doğruluk ve merak uyandıran atmosferik sesin yanı sıra yeni oyun içeriği ve iyileştirmeler getiriyor.

EA şirketinin Frostbite isimli oyun motoruyla yeniden inşa edilen oyun, orijinal oyundan kesilen içeriği ve devam oyunlarında tanıtılan özellikleri içerebilecek “geliştirilmiş bir hikaye, karakterler, oyun mekaniği ve daha fazlasını” sunmayı vaat ediyor. Dead Space oyununun yeniden yapımının çıkış tarihi ise 27 Ocak 2023 olarak açıklandı. EA ayrıca geçen ay Motive Studios ekibinin bir Iron Man oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu. Marvel Games ile ortaklaşa geliştirilen tek oyunculu, üçüncü şahıs, aksiyon-macera oyunu şu anda ön yapım aşamasında. Bahsi geçen video oyununun geliştirme ekibi, daha önce Eidos Montreal içerisinde Marvel’s Guardians of the Galaxy projesi çalışmış olan yönetici ve yapımcı olan Olivier Proulx tarafından yönetiliyor. Bu projeler hakkındaki bilgilerin ise daha sonra verileceği belirtiliyor.

Güncelleme (6 Ekim 2022)

Dead Space oyununun yeniden yapımı sadece PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için listelenmiş olsa bile PlayStation markasının Latin Amerika temelli YouTube kanalı, oynanış videosunu yayımlarken, oyunu hem PlayStation 5, hem de PlayStation 4 için etiketledi. Bu satırları yazdığımız sırada etiketleme hala değiştirilmedi. Yani, Dead Space, PlayStation Latin Amerika tarafına göre PlayStation 4 için de geliyor.

Güncelleme (7 Ekim 2022)

Eurogamer tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre Dead Space oyununun PlayStation 4 için etiketlenmesi sadece basit bir hata. Bu internet sitesinin sunduğu bilgilere göre PlayStation Latin Amerika, basit bir hata yaptı ve oyun sadece yeni nesil konsollar ile bilgisayarlar için çıkacak. Zaten videonun da başlığı güncellendi, artık sadece PlayStation 5 etiketi yer alıyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster