Senelerdir erken erişim sürecinde olan ve artık konsol oyuncuları tarafından beklenmeyen DayZ, geçtiğimiz haftalarda Xbox One için resmi olarak duyurulmuştu. Önümüzdeki aylarda bu konsola gelecek olan video oyunu, Xbox One X konsolunda 4K/30 FPS olarak performans verecekti. Normal konsollarda ise 1080p/30 FPS olacaktı. Geliştirici ekibin söylediğine göre aynı durum PlayStation 4 Pro ve PlayStation 4 için de geçerli olacak ama ekip, oyunculara başka bir seçenek daha sunmayı planlıyor.

DayZ

Yapılan açıklamalara göre DayZ oyununun PlayStation 4 Pro ve Xbox One X için 1080p/60 FPS modu da düşünülüyor. Geliştirici ekip her ne kadar bu konu üzerinde çalışıyor olsa da, bahsettiğimiz bu performans değerli şu an final değil. Yani, oyun konsollara geldiği zaman 1080p/60 FPS değerlerini göremeyebiliriz.

Oyunun geliştirici ekibi bu konuda, “Şu an geliştirici ekibimiz hem konsollarda 4K modu, hem de 1080p/60 FPS modu üzerinde çalışıyor. Şimdilik herhangi bir şeyi doğrulayamayız ama zamanı geldiğinde tüm bunlar hakkında gerekli açıklamaları yapacağız. Xbox One X, AAA oyunları doğal 4K çözünürlüğünde çalıştırabilecek kadar güçlü bir konsol. Fakat DayZ bir AAA yapıt değil. Yine de konsolda güzel bir performans veriyor 4K çözünürlükte. Aynı zamanda da AAA oyunlara yakışır bir grafik iyileştirmesi görüyoruz.” dedi.

DayZ oyununun PlayStation 4 üzerindeki geleceği net değil

Tüm bu açıklamalarda PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro hakkında net bir şey söylenmiyor çünkü bildiğiniz üzere Sony, PlayStation Store üzerinde her bitmemiş oyuna yer vermiyor. Bu yüzden geliştirici ekip de açıklamalarında belli ki bu konsola yer vermek istemiyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster