Dünya çapında büyük bir hayran kitlesi edinen efsanevi rol yapma-aksiyon türündeki video oyunu serisinin, ilk oyununun yeniden yapım sürümünün, dünya genelindeki satış rakamlarına göz atacağız bu haberimizde. Bu rakamların; Dark Souls Remastered oyununun kutulu sürümüne dair, tahmini ilk hafta satış rakamlarından oluştuğunu kısaca hatırlatalım. VGChartz tarafından verilen rakamlar vasıtasıyla; oyunun ilk haftasında, oyun konsollarında, toplamda ne kadar kutulu sürüm satışı yaptığını görmekle birlikte, hangi platformda ne kadar satıldığını, hangi ülkelerde ve bölgelerde daha yoğun talep gördüğünü sizlere aktaracağız. Dilerseniz bahsettiğimiz satış rakamlarına ve bölgesel dağılımına, hızlıca bir giriş yapalım.

Dark Souls: Remastered için tahmini ilk hafta kutulu sürüm satış rakamları açıklandı

Dark Souls Remastered ilk haftasında konsol oyuncularının ilgisini çekti

VGChartz verilerine baktığımızda; FromSoftware tarafından geliştirilen ve Bandai Namco tarafından yayımlanan oyunun, çıkışını gerçekleştirdiği ilk haftasında, dünya genelinde tahmini olarak 231.158 adet kutulu konsol sürümü sattığını görüyoruz. Tabii bazı okurlarımız buradaki tahmini rakam konusuna takılabilir. Hemen söyleyelim ki, bu verilerdeki rakamlar; resmi açıklamalardan ziyade, perakende satışların toplamından, yoğun araştırmalar neticesinde alınan sonuçlardır. Mağaza verileri incelenerek, bir hayli yaklaşık neticeler elde edilir. Bu kısa bilgiyi de ilettikten sonra oyunun hangi platformlarda daha yoğun talep gördüğü kısmına geçelim.

Veriler yalnızca oyun konsollarındaki kutulu satış verilerini kapsadığından ötürü, tahmin edersiniz ki Sony markasının bir üstünlüğü göze çarpıyor. Efsanevi video oyun serisinin yeniden yapım oyunu Dark Souls Remastered; PlayStation 4 platformu için 207.060 adet kutulu sürüm yaptığı görülüyor. Aynı oyunun Xbox One platformu kutulu satışları ise 24.098 adet olduğunu gözlemliyoruz. Orantısal olarak baktığımızdaysa; oyunu alan oyun konsolu kullanıcılarının %90’lık bir kısmının PlayStation 4, %10’luk bir kısmının ise Xbox One platformu kullanıcısı olduğunu söyleyebiliriz.

Bir de oyunun hangi bölgede daha çok satıldığına dair tahmini rakamları verelim. Bu kısımda aslan payını Japonya alıyor. Oyunun kutulu konsol sürümü satışlarının %34’lük bir kısmı Japonya’da gerçekleşmiş durumda. Çıkış haftasında, Japonya’da 78.523 adet kutulu olarak satılan oyun; Avrupa bölgesinde %28 satış oranı ve Birleşik Amerika’da ise %23 oranında bir satış dağılımı yakaladı. Adet bazında Avrupa satışlarını da vererek haberimizi sonlandıralım. Dark Souls Remastered oyununun ilk haftasında kutulu konsol sürümlerinin; İngiltere’de 15.247 adet, Almanya’da 14.779 ve Fransa’da 8.632 adet satıldığını görüyoruz. Ayrıca oyunun Japonya’da, dijital olarak ilk 4 gün içerisinde 54.306 adet satıldığı bilgisini de ekleyelim.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster