Belki de 2019 senesi içerisinde en fazla beklenen ve heyecan oluşturan video oyunu Cyberpunk 2077 olacaktır. Bahsettiğimiz video oyunu için henüz net bir çıkış tarihi belirtilmese de hakkında söylenen her kelimenin büyük ses getirdiğini görebiliyoruz. Haberimizde de yine bahsettiğimiz bu yapım hakkında alınan yeni bilgilerden bazılarını sizlerle paylaşacağız. Yazımızın başlığında gördüğünüz gibi bahsettiğimiz video oyununda Robocop ve Blade Runner gibi yapımlardan unsurların bulunduğu açıklamaları yapıldı. Eğer arzu ederseniz bu açıklamaları ve oyunun anlatımıyla ilgili bazı bilgileri yazımızın alt satırlarında okuyabilirsiniz.

Cyberpunk 2077, Robocop ve Blade Runner yapımlarının ögelerini içerecek

Cyberpunk 2077, yalnızca bilimkurgu oyunu olmayacak

PC Gamer dergisinin Aralık 2018 sayısı için CD Projekt RED ekibiyle bir röportaj gerçekleştirildi. Bu röportaj sırasında konuşan yazar Stanislaw Swiecicki, oyunun hikayesinden ve karşılaştırıldığı yapımlardan bahsetti. Cyberpunk 2077 oyununda, Robocop ve Blade Runner gibi önemli yapımların güçlü unsurlarının bulunacağını belirten Stanislaw Swiecicki, oyunlarının felsefi yönlerinin olduğunu da sözlerine ekledi.

Yazar olan Stanislaw Swiecicki tarafından yapılan açıklamalarda; oyundaki aksiyon anlarında bilim-kurgu yapılarından faydalanılacağı, yüksek teknoloji silahların heyecan oluşturacağını fakat oyunun dünyasının ve öyküsünün bir derinliği olduğu belirtildi. Geliştirici ekip olarak insanlara bazı sorular sormak ve onları düşünmeye itmek gibi bir amaçla hareket ettikleri de yine yazar Stanislaw Swiecicki tarafından belirtildi.

PC Gamer ekibi ile gerçekleştirilen röportajda, hikaye anlatımının kendiler için çok önemli olduğunun altını çizen Stanislaw Swiecicki; insanlara duygusal düzeyde tercihler yaptıracaklarını, oyunculara hikaye vasıtasıyla önemli sorular soracaklarını, yapacakları tercihlerde duygularını harekete geçireceklerini ve Cyberpunk 2077 oyununda bu durumların sıklıkla karşılaşılacağını ifade etti.

Öte yandan CD Projekt RED ekibinin bölüm tasarımcısı olan Patrick Mills tarafından da bazı açıklamalar yapıldı. Aynı şekilde PC Gamer dergisinin Aralık 2018 sayısında bulunacak olan bu açıklamalarda oyundaki yaratıcılık ögelerine dair bazı bilgiler yar alacak. Cyberpunk 2077 oyununda oyunculara yaratıcılık unsurlarının sunulacağını belirten Patrick Mills, The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunu kadar olmasa da bu unsurların kullanılacağını söyledi.

Tabii PC Gamer dergisinin Aralık 2018 sayısı yayınlandığında daha fazla bilgiye ulaşabileceğiz. Üst kısımlarda da belirttiğimiz üzere Cyberpunk 2077 oyunu için henüz net bir çıkış tarihi bulunmuyor. Bahsettiğimiz oyunun 2019 yılı içerisinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için gelmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster