Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Cyberpunk 2077 oyunundan duvarda koşma özelliği kaldırıldı

İlk olarak Ağustos 2018'de gösterilmiş olan bu özellik, oyunun final sürümünde yer almayacak.

Cyberpunk 2077 için yayımlanmış olan ilk oynanış videosunda duvarda koşma özelliği gösterilmişti. Bu özelliğin daha sonra oyunda yer alacağı da açıklanmıştı fakat o olayların üzerinden çok zaman geçti. Belli ki bu zaman içerisinde de CD Projekt RED cephesinde çok fazla şey değişti; şirketin söylediğine göre bahsi geçen özellik, tasarım sebeplerinden ötürü oyundan kaldırıldı. Yani, bu oyun çıktığı zaman oyuncuların duvarda koşması veya yürümesi mümkün olmayacak. Bu özellik, Ağustos 2018 içerisinde oyunculara gösterilmişti efendim.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, sevilen bir özelliğine şimdiden veda etti

Duvarda yürüme ve koşma gibi özelliklerle aslında oyuncular, oyunun açık dünyasında daha serbest bir şekilde hareket edebilecekti. Bahsi geçen özellik oyundan kaldırılınca bazı oyuncular, hareket sınırlanması olacağını düşündü ama geliştirici, oyunda hala yeteri kadar hareket özgürlüğünün olduğunu; duvarda koşma ve yürüme özelliğinin oyun tasarımı konuları yüzünden kaldırıldığını belirtti. Geliştiriciler, Cyberpunk 2077 oyunundan çıkartılan bu özellik hakkında ne yazık ki daha detaylı bir açıklama yapmadı.

Cyberpunk 2077 oyununun yetenek ağacı, beş farklı niteliğe ayrılıyor. Bu nitelikler de Body, Reflex, Tech Ability, Cool ve Intelligence olarak karşımıza çıkıyor. Tabii oyunun yetenek derinliği bu kadarı ile kalmıyor; saydığımız tüm bu beş farklı niteliğin kendisine ait 12 adet alt yetenek ağacı bulunuyor. Aynı zamanda oyundaki her yetenek boşluğu da 20 adet özelliğe sahip. Oyundaki en pahalı yeteneklerden bazıları da bu oyuncu tarafından detaylandırıldı. Bu yeteneklerin adı da Dragon Strike, Guerrilla ve Hard Motherfucker idi.

Dragon Strike, Reflex niteliğinin altındaki Blades isimli yetenek ağacına ait bir öge. Bu yeteneği kullandığınız zaman yakın dövüş saldırılarınız %15 kadar daha fazla hasar veriyor ve düşmanda Bleeding durumu sağlıyor. Guerrilla ise Body niteliği için Street Brawler ağacı altında bulunuyor. Guerrilla sayesinde bir düşman öldürdükten sonraki kritik vuruşlarınızın hasarı %60 kadar, sadece 10 saniyeliğine artıyor. Son yetenek ise tabii ki Hard Motherfucker. Body niteliğinin Athletics kısmında bulunan bu yetenek de zırh dayanıklılığını arttırıyor.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x