Cyberpunk 2077 için yayımlanan yeni oynanış videosu, amacımızın ne olduğunu anlatıyor

Cyberpunk 2077 oyununun yeni bir oynanış videosu yayımladı, önemli bir teknolojisi gösterildi ve Keanu Reeves'in performanslarına yer verildi.

Cyberpunk 2077, eğer ertelenmemiş olsaydı 19 Kasım 2020 tarihinde çıkacaktı. CD Projekt RED ise aynı tarihi değerlendirebilmek adına, 19 Kasım 2020’de bu oyun için bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlik, Night City Wire 2020 için hazırlanan beşinci ve son bölümdü. İşte bu bölümde oyunu bir kere daha gördük; yeni hikaye anlarına tanıklık ettik, oynanış videoları izledik ve oyunun geliştirilme süreci hakkında daha fazla bilgi sahibi olduk. Eğer sizler henüz bu görüntüleri izlemediyseniz, kendilerini haberimiz boyunca görebileceksiniz. En başta ise oyun için yayımlanan yeni bir oynanış videosu duruyor.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyununu çok daha net bir şekilde anlıyoruz

Cyberpunk 2077 oyununun yayımlanmış olan yeni ve muhtemelen son oynanış videosu, beş dakikadan biraz daha fazla uzun ve bizlere birçok şey gösteriyor. Bu gösterilen sahnelerin çoğu da tamamen yeni ve oyuna farklı açılardan bakmamız sağlanıyor. Ayrıca bu oynanış videosu sayesinde birçok yeni karakter tanıyoruz, onların amaçlarını öğreniyoruz; daha da önemlisi oyundaki ana karakterimizin ve tabii ki Johnny Silverhand’in amacını öğreniyoruz. Bu sırada, oynanış videosunun yanında bir de direkt olarak Johnny Silverhand karakterine odaklanan tanıtım videosu yayımlandı ki kendisi de hemen aşağıda yer alıyor.

Johnny Silverhand, Cyberpunk 2077 oyununda Keanu Reeves tarafından hayata geçiriliyor ve sıradaki tanıtım videosu da zaten birçok oyuncunun artık çok iyi tanıdığı ünlü bir aktör olan Keanu Reeves’e odaklanıyor. Bu görüntülerde oyunun hareket yakalama anlarından, seslendirme çalışmalarından ve daha fazlasından anlar bulunduruyor. Eğer, Keanu Reeves’in nasıl Johnny Silverhand’e dönüştüğünü merak ediyorsanız, hemen aşağıdan bahsi geçen tanıtım videosunu da izlemenizi öneriyoruz. Ondan sonra da zaten sıra oyunun müzikleri ile alakalı olan konulara geliyor.

Cyberpunk 2077 oyununun müzikleri de oldukça önemli olacak. Bu konuda da işin başında Marcin Przybyłowicz bulunuyor olacak. Kendisi daha önce The Witcher 3: Wild Hunt oyununda görev almıştı. P.T. Adamczyk ve Paul Leonard-Morgan da bu video oyununun müzikleri ile ilgilenecek ve gerçek müzisyenlerle de çalışılacak. Hatta bu konuda yapılan açıklamaları, gösterilen örnekleri ve daha fazlasını hemen aşağıdaki tanıtım videosundan sizler de görebilirsiniz. Müziklerden sonra da oyunun içerisinde kullanılmış olan çok ilginç bir teknolojiye yer verildi.

Cyberpunk 2077 oyununda öyle bir teknoloji kullanılacak ki, dudak senkronizasyonu yapmak oldukça kolay olacak. Bu teknoloji, ses sanatçılarından gelen konuşmaları analiz edecek ve ona göre oyun içindeki karakterlerin dudaklarını oynatacak, yüz mimiklerini kontrol edecek. Hatta bu teknoloji sayesinde bir karakterin bağırdığını veya fısıldadığını bile geliştiriciler çok büyük bir rahatlıkla ayarlayabilecek. Ayrıca, İngilizce harici seslendirme dilleri için de bu teknoloji sayesinde dudak senkronizasyonu yapılacak. Yani, Almanca ses desteği verildiği anda, karakterlerin dudakları da İngilizce değil, Almanca konuşuyor gibi duracak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x