Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Counter-Strike: Global Offensive oyununda 1 milyondan fazla kişi ban yedi

Counter-Strike: Global Offensive oyununun ücretsiz olması ile birlikte hile kullanan oyuncuların sayısı da yükseldi tabii.

Geçtiğimiz aylarda bildiğiniz gibi Counter-Strike: Global Offensive, Valve tarafından yeni gelen Battle Royale güncellemesi ile ücretsiz hale getirmişti. Bu sevindiren haberi gören oyuncular hemen Steam platformundan oyunu indirmeye başladılar. Oyunu satın alanlar ise tepki göstererek, oyunda hile kullanımının çoğalacağını ve oyunun oynanmaz bir hale geleceğini dile getirdiler. Anlaşılan o ki oyuncuların korktuğu başına geldi; oyundaki hile kullanımı çoğaldı ve VAC, sadece 2019 içerisinde 1 milyon oyuncuyu, CS: GO olarak da kısaltabileceğimiz video oyunundan banladı.

CS: GO

CS: GO, sürekli olarak hilecilerden temizlenmeye devam ediyor

Steam tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre, Counter-Strike: Global Offensive oyununu ücretiz oynayanların ve Prime, yani satın alan oyuncuların, birbirleri ile karşı karşıya gelmeyeceklerini açıklayan bir haber verip; Prime statüsündeki oyuncuları rahatlattılar. Ocak 2019 içerisinde Steam Database içerisinden ulaşılan bilgilere göre 1 milyonu aşkın kişi VAC üzerinden ban yedi. Bunun yanında Valve şirketi hilecileri durdurmak için Vacnet adında bir koruma sistemi geliştirdi. Bu Vacnet sistemi yapay zeka bazlı bir sistemdir.

Valve şirketinin CS-GO oyununu ücretsiz hale getirip hilelerin önünü açmasının sebebi ise bir nevi bu yeni koruma sistemi denemek istemesiydi. Bu Vacnet sistemi bir çok hileci ile karşı karşıya gelerek hepsini tek seferde banladı. Valve şirketinin bu kısa vadeli denemesi başarıya ulaşmış oldu. Bu yeni gelen Vacnet sistemi ile Prime statüsündeki oyuncular Valve şirketine teşekkürlerini sundu. Umarız Valve şirketinin bu hareketi hile yapanların korkulu rüyası olmuştur ve bir daha oyunda hile yapmaya kalkışmazlar.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir