NVIDIA, NVIDIA GeForce RTX nesli ile birlikte oyunculara yepyeni teknolojiler sunmuştu. Bu teknolojilerin başını da gerçek zamanlı ışın izleme çekiyordu. Yalnız, eğer NVIDIA markasının en güncel ve en güçlü ekran kartına sahip değilseniz, bu teknolojiden yararlanamıyordunuz. Şimdi ise teknolojiden yararlanamayan oyuncular için Crytek, bir alternatif sunuyor. Şirketten gelen açıklamalara göre CryEngine 5.5, gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi sunacak.

CryEngine

CryEngine 5.5 ile alternatif bir teknoloji gelecek

CryEngine 5.5 ile geliştirilen video oyunları, eğer geliştirici ekip isterse artık gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisine sahip olacak ve birçok ekran kartı da bu teknolojiyi, oyunculara sunabilecek. Tabii bu teknoloji ile NVIDIA tarafından üretilmiş olan teknoloji arasında mutlaka farklar olacaktır. Yine de Vulkan ve DirectX 12 altyapıları destekleyen ekran kartı, bu oyun motoru ile sunulan gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisini deneyimleyebilecek.

Crytek tarafından yapılan açıklamalara göre bu teknoloji test edilirken, AMD Radeon RX Vega 56 kullanıldı. Ayrıca hemen yukarıdan izleyebileceğiniz teknoloji demosunda her şey gerçek zamanlı olarak oyunculara sunuldu ve bu sırada da SSR kullanılmadı. Eğer teknoloji hakkındaki gelişmeler sizin de ilginizi çekiyorsa, Crytek tarafından yayımlanmış olan yeni teknoloji demosunu mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster