Crucible oyununda, Amazon Game Studios büyük değişikliklere gidiyor

Görünüşe göre Crucible oyunu artık daha sade bir içeriğe sahip olacak ve oyunun temel mekanikleri de geliştirilecek.

Oyun endüstrisi büyük bir pazara ve on milyarlarca dolarlık bir piyasa değerine sahip. Hal böyle olunca da dev teknoloji firmaları oyun sektörü üzerine her geçen gün daha fazla yatırım yapmaktalar. Bu firmalardan birisi de Amazon. 2012 yılında Amazon Game Studios ile sektöre giriş yapan firma, Relentless Studios tarafından geliştirilen ilk resmi oyununu geçtiğimiz haftalarda yayımlandı. Crucible oyununun yeni olmasına rağmen Amazon bünyesindeki geliştiriciler, oyunun hali hazırda erişilebilen üç modundan ikisini emekliliğe ayırıyor.

Crucible

Peki, Crucible oyununda hangi mod hala erişilebilir?

Alpha Hunters, Harvester Command ve Heart of Hives isimli oyun modları, oyunun çıkışı ile birlikte oynanabilir olan modlardı. Yapılan yeni açıklamalara göre artık Crucible oyununda sadece Heart of Hives modu erişilebilir olacak. Geliştiriciler bu büyük değişikliğin sebebini, tek bir oyun moduna odaklanarak oyunun temel mekaniklerini daha rafine bir hale getirmek istediklerini belirterek açıkladı. Bu arada firmanın bahsettiği bu temel mekanikler, iki aşama olarak oyuna eklenmesi planlanıyor.

İlk aşama olarak Crucible oyununa; sesli sohbet, teslim olma seçeneği, daha gelişmiş bir oyun içi sinyal sistemi, mini harita ve AFK olan oyuncular için bir sistem geliştirilmesi planlanıyor. Relentless Studios, bu aşama sonrasında oyuncuların da geri dönüşlerini göz önünde bulundurarak ikinci aşamaya geçecek. Bu kademede de Crucible oyununun tek modu olan Heart of Hives için daha uygun bir harita üzerinde çalışılacak. Ayrıca oyun içerisindeki yaratıklarda da değişikliğe gidilmesi planlanıyor. Yapımcıların söylediğine göre Heart of Hives modunun ışıldaması için tüm çabalarını seferber edecekler.

Deneme Yazar
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x