Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

CrossfireX sayesinde, Remedy Entertainment ve Microsoft taraflarının ayrılığı kısa sürecek

Remedy Entertainment, bir şekilde yeniden Microsoft tarafına özel oyun yapıyor.

Bazı ayrılıklar çok uzun sürmüyor ama video oyunu dünyasında ayrılıp, yeniden birleşme durumlarını sıklıkla göremiyoruz. Sizlerle paylaşacağımız bu haberimizde ise bir süre önce Microsoft şirketinin bünyesinden ayrılan Remedy Entertainment tarafının yeniden bu şirkete özel oyun yapımına katkı sağladığını belirteceğiz. Xbox One için özel olarak geliştirilen CrossfireX, bu ayrılığı sonlandıran yapım olacak diyelim ve alt satırlarda haberimize devam edelim.

CrossfireX

CrossfireX, sevenleri yeniden buluşturuyor

Pek çok okurumuzun bileceği üzere Remedy Entertainment tarafından Microsoft şirketine özel olan bazı yapıtlar geliştirilmişti. Bunlar arasında Alan Wake ve Quantum Break gibi önemli oyunlar yer alıyordu. Sonrasında, iki şirket arasındaki anlaşma sonlandı ve Remedy Entertainment, yola kendi başına devam etme kararı aldı. Nitekim bu süreç sonrasında çıkışını gerçekleştiren Control da Microsoft tarafına özel olmayan bir yapıt idi.

Control oyununun inceleme yazısını internet sitemizden okuyabileceğinizi hatırlatarak, haberimizin odak noktasıyla devam edelim. Bilindiği üzere bir FPS oyunudur CrossfireX isimli yapım ve kendisi, Xbox One için özel olarak geliştiriliyor. Bu yapımı Smilegate ekibi geliştiriyordu fakat oyunun senaryo görevleri ve bazı noktaları için devreye Remedy Entertainment girdi. Dolayısıyla, bu geliştirici ekip yeniden, Microsoft için özel olacak bir projenin içerisinde yer almış oldu.

Remedy Entertainment tarafından yapılan açıklama ile Smilegate ekibiyle uzun süredir çalıştıkları ve bu ilişkinin geliştiriciden geliştiriciye olan bir alanı kapsadığı belirtildi. Zamanla Smilagate ekibinin geliştiğini belirten Remedy Entertainment, yeniden Microsoft tarafıyla çalışıyor olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Yapılan açıklamalarda, Microsoft tarafındaki pek çok kişiyi tanıdıklarını ve mevcut durumun sıkıntı oluşturmadığı gibi görüşler de yer aldı.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x