Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Creative Assembly; mikro ödeme temelli, Overwatch gibi bir oyun yapıyor

Creative Assembly ekibinden böyle bir şey hiç beklemezdik.

2018, 2019 ve 2020 seneleri, mikro ödeme destekli, kahraman temelli nişancı oyunlarının seneleri oldu ve olmaya da hazırlanıyor. Overwatch ve Tom Clancy’s Rainbow Six Siege gibi oyunların popülerliğini koruyor oluşu ve Marvel’s Avengers gibi oyunların da duyurusu, Creative Assembly ekibine çok büyük bir güven kazandırmış olmalı ki bu ekip, tüm sektörü kopyalamayı tercih etti.

Overwatch

Zaten video oyunu sektörünün de tek ihtiyacı, Overwatch gibi başka bir oyundu

PCGamesN ekibinden gelen bir rapora göre Creative Assembly tarafından uzun bir zamandır geliştirilmekte olan yeni video oyunu, kahraman ve mikro ödeme temelli bir yapıt olacak. Ayrıca bu video oyunu, şirketin herhangi bir serisine de bağlı olmayacak; ekip, yeni bir seri ve yeni bir markanın başlangıcını oyunculara sunacak. Yani, gelecekte bu oyunun devam yapıtlarını da görebileceğiz.

Raporların devamına göre geliştirilmekte olan video oyununun içerisindeki kahramanlar, Overwatch oyunundaki gibi ilgi çekici ve oynaması zevkli olacak. Bu oyunda, bahsettiğimiz yapıttaki gibi yetenekler, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyunundaki gibi de araç ve gereçler bulunacak. Tüm bunlar, kozmetik ögelerle desteklenecek. Bu da demek oluyor ki oyunun para kazanma noktası, mikro ödemeler olacak.

Günümüzde piyasaya sürülen her video oyunu zaten çevrim içi servis olarak karşımıza çıkıyor. Creative Assembly ekibi de bu yolu izleyecek. Tabii ekip, bu konuda pek de deneyimli sayılmaz; bu şirketin daha önce geliştirdiği video oyunları arasında bolca tekli oyuncu temelli yapıtlar yer alıyor. Öyle ki bu ekip daha önce Total War: Three Kingdoms ve Alien: Isolation gibi yapıtlara imzasını attı.