Bugün, dünya çapında lider video oyunları geliştiricisi ve yayıncısı Capcom, bu yaz çıkacak yeni oyunlarını ve güncellemelerini tanıttı. Dead Rising Deluxe Remaster, Dead Rising’in Yönetmen Ryosuke Murai ile yeniden hayata döndürülme sürecine dair bir açıklamanın yanı sıra üst düzey oynanışının bir görüntüsünü sundu. 19 Temmuz’da yayınlanacak Kunitsu-Gami: Path of the Goddess, oyuncuları Kafuku Dağı’nda derinlemesine bir oynanış, ücretsiz bir demo duyurusu ve 2006 yapımı aksiyon-macera oyunu Okami ile bir işbirliği ile karşıladı. Son olarak, Resident Evil ekibi bu hafta Resident Evil 7 biohazard’ın Apple cihazlarda piyasaya sürülmesini, oyunun geliştirilme sürecine derinlemesine bir bakışla kutladı – ayrıca serinin bir sonraki adımında neler olacağına dair bir ipucu verdi!

Dead Rising Deluxe Remaster

Peynir deyin! Herkesin favori zombi avcısı foto muhabiri Frank West, 19 Eylül 2024’te Xbox Series X|S, PlayStation 5 ve Steam üzerinden PC’de dijital olarak piyasaya sürülecek olan ve ön siparişleri bugünden itibaren alınabilen, muhteşem bir şekilde yeniden düzenlenmiş Dead Rising Deluxe Remaster ile aksiyona geri dönüyor! Capcom’un RE ENGINE’i ile hayata döndürülen Dead Rising Deluxe Remaster, inanılmaz aksiyonu, üst düzey dövüşleri, çok sayıda silah seçeneği, kostümleri ve komik ama ilgi çekici hikayesiyle zombi türüne yepyeni bir soluk getiren 2006 tarihli klasik Dead Rising oyununun kusursuz bir şekilde yeniden düzenlenmiş halidir.

Eğer bir kayanın altında yaşıyorsanız ya da son 18 yıldır bir alışveriş merkezinde mahsur kaldıysanız, Dead Rising Deluxe Remaster serbest foto muhabiri Frank West’i kasabada doğal olmayan bir şeyler olduğunu duyduktan sonra Willamette, Colorado’ya giderken tanıştırıyor. Frank çok geçmeden bir zombi istilasının ortasında olduğunu öğrenir ve bu salgınla ilgili gerçeği ortaya çıkarmak için 72 saati vardır! Dead Rising Deluxe Remaster’da hem eski hem de yeni oyuncuların oyuna (yeniden) aşık olmasını sağlayacak bir dizi yeni özellik ve oynanış iyileştirmesi var:

 • Geliştirilmiş Grafikler: Willamette Parkview Alışveriş Merkezi’nin zombi sürüleri tarafından istila edilmesini 4K çözünürlüğe kadar 60 FPS kare hızıyla daha önce hiç olmadığı gibi deneyimleyin!
 • Güncellenmiş Karakter Modelleri: Dead Rising Deluxe Remaster, Frank West, akli dengesi yerinde olmayan Psikopatlar, Brad, Jessie, Isabela ve sevgili Madonna gibi NPC’ler, salgından kurtulanlar ve bitmek bilmeyen zombi dalgaları için yeni, üst düzey karakter modellemeleri sunuyor!
 • Dead Rising Deluxe Remaster ilk kez İngilizce, Latin Amerika İspanyolcası, Brezilya Portekizcesi, Japonca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Kastilya İspanyolcası ve Rusça dahil olmak üzere dokuz farklı dilde tüm karakterler için seslendirmelerle birlikte geliyor! Oyunda ayrıca yukarıda bahsedilen dokuz dilin yanı sıra Korece, Geleneksel Çince, Basitleştirilmiş Çince, Lehçe ve Arapça dahil olmak üzere 14 dilde altyazı bulunacak!
 • Yaşam Kalitesi İyileştirmeleri: Oyuna çok sayıda ayarlama ve çok talep edilen özellikler eklendi, örneğin:
  • Frank West artık nişan alırken hareket edebilme özelliğine sahip!
  • Hevesli foto muhabirleri, en sevdikleri zombilerin en iyi fotoğrafını çekmek için aksiyon çekimlerini filtrelerle özelleştirebilir!
  • Dead Rising Deluxe Remaster artık otomatik kaydetme özelliğine sahip! Tuvalet molasına mı ihtiyacınız var? Endişelenmeyin… Nefes almaya ihtiyacınız olduğunda manuel kaydetme özelliği hâlâ mevcut.
  • Tüm NPC ve hayatta kalan etkileşimleri artık tamamen seslendirildi!
  • Yeni ve geliştirilmiş NPC davranışları!
  • Gerçek zamanlı aydınlatma ve gölge efektleri!
  • Daha sezgisel ve kullanıcı dostu kontroller!
  • Yeni ince ayarlı kullanıcı arayüzü!

Willamette Parkview Alışveriş Merkezi’nin çılgınlığından kaçarken, hayatta kalanları kurtarırken ve klasik Dead Rising’in 19 Eylül 2024’te dijital olarak piyasaya sürülecek kesin remaster’ı Dead Rising Deluxe Remaster’da karşınıza çıkan neredeyse her nesneyi silah olarak kullanırken sandbox tarzı bir oyunla yolunuza devam edin!

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess

Xbox Series X|S, Xbox One, Windows, PlayStation 5, PlayStation 4 ve Steam üzerinden PC’de şu anda mevcut olan ücretsiz bir demo ile Capcom’un aksiyon ve strateji unsurlarını ve Japon esintili büyüleyici bir ortamı bir araya getiren yeni oyunu Kunitsu-Gami Path of the Goddess’ta şansınızı deneyin! Bugün yayınlanan demo için bir kutlama olarak, Capcom’un 2006 aksiyon-macera klasiği Okami ile özel bir işbirliği, özel Okami işbirliği silahları ve kostümlerinin yanı sıra özel bir Okami işbirliği müziği de dahil olmak üzere Kunitsu-Gami Path of the Goddess’a gelecek!

Bonus olarak, Kunitsu-Gami Path of the Goddess tamamen kurtardığınız köylülerle birlikte çalışmakla ilgili olduğundan, oyuncular 1 milyar kristal biriktirmek ve gizli Şanslı Tokmaklardan 15 tanesini bulmak için birlikte çalışırlarsa, Okami işbirliği öğeleri oyunun bir kopyasını satın alan herkes için lansmanda ücretsiz bir başlık güncellemesi olarak dahil edilecek! Demo fragmanına yukarıdan göz atın ve lansmana doğru ilerlerken Kunitsu-Gami Path of the Goddess hakkındaki en son haberler için resmi web sitesi ve X üzerinden bizi izlemeye devam edin!

Dünya çapında 19 Temmuz 2024’te piyasaya sürülecek ve özel ön sipariş öğeleriyle şimdi ön siparişe sunulacak olan Kunitsu-Gami Path of the Goddess, oyuncular Maiden Yoshiro’yu korumak ve Kafuku Dağı köylerine barışı geri getirmek için stratejik kararlar almak ve ritüelistik dans eden kılıç eylemlerini kullanmak üzere ana karakter Soh’u canlandırırken efsanevi Japon esintili unsurlar ve görsel olarak büyüleyici bir oynanış sunuyor.

Gündüz/gece döngüsünü kullanan ve aksiyon maceradan gerçek zamanlı stratejiye ve kule savunmasına kadar birçok oyun türünü yaratıcı bir şekilde harmanlayan Kunitsu-Gami Path of the Goddess, oyuncuların stratejik ve gerçek zamanlı karar verme yeteneklerini test edecek. Gün boyunca köyü keşfedecek, “kirlenmiş” köylüleri arındıracak, bu köylülere çeşitli roller verecek ve Maiden Yoshiro’yu en iyi şekilde korumak için onları nereye yerleştireceğinizi seçeceksiniz.

Gece boyunca, uğursuz Seethe dağa saldırmak için ortaya çıkar. Kendinize daha fazla destek almak için köylü rollerini yükseltin ve Seethe’yi yenmek ve her köyü arındırmak için onlarla birlikte savaşırken köylülere komutlar verin. Oyuncular yükseltmeleri serbestçe sıfırlayabilir ve diğer rollere yeniden dağıtabilir ve hatta stratejilerini istedikleri gibi özelleştirmek için Soh’u yeni saldırılar ve yeteneklerle yükseltebilirler. Kunitsu-Gami Path of the Goddess şimdi ön siparişe açıldı (Xbox, PlayStation, Steam) ve 19 Temmuz 2024’te dünya çapında piyasaya sürülecek.

Resident Evil 7 biohazard

Bu hafta, Resident Evil 7 biohazard Apple cihazlarını aileye davet ediyor. Sevilen hayatta kalma korku serisinin bu çok beğenilen oyunu yarın App Store’a geliyor ve 2 Temmuz 2024’te iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max ve M1 çipi veya daha yenisine sahip tüm iPad ve Mac’ler için yayınlanacak.

Oyuncular, Ethan Winters’ın karısının kayboluşuyla ilgili üzücü soruşturmasının bir bölümünü ücretsiz indirerek deneyebilir ve ardından tek bir satın alma işlemiyle oyunun tamamına erişebilirler. Ana oyun, Chris Redfield’ı davayı sonlandırmak için bir görevde takip eden Not A Hero hikaye DLC’si ile birlikte geliyor. Paket ayrıca Evrensel Satın Alma ve çapraz ilerlemeyi de destekliyor, böylece Apple hayranları iPhone, iPad ve Mac’te oynayabiliyor ve kaydettikleri oyunlara ister evde ister hareket halindeyken devam edebiliyor.

RE ENGINE tarafından desteklenen Resident Evil 7 biohazard, etkileyici görseller ve olağanüstü performansla Apple cihazlarda yerel olarak çalışıyor. Bu sürüm ayrıca iPhone ve iPad için Otomatik Ateşleme seçeneği ve tamamen dokunmatik uyumlu menüler dahil olmak üzere yeni optimize edilmiş kontroller içeriyor, böylece geleneksel bir kontrol cihazı olmadan oynamak her zamankinden daha sezgisel. Oyuncular ayrıca, ekstra hikaye içeriği ve oyun modları da dahil olmak üzere çeşitli isteğe bağlı DLC’lerle oyunu genişleten Gold Edition yükseltmesiyle Ethan Winters’ın hikayesine daha derinlemesine dalabilirler.

Resident Evil 7 biohazard Direktörü Koshi Nakanishi de Capcom NEXT’e katıldı ve seriye yeni bir girişin şu anda geliştirilmekte olduğunu doğruladı. Daha fazla ayrıntı verilmedi.

Dragon’s Dogma 2

Eleştirmenlerce beğenilen Dragon’s Dogma 2 şu anda tüm platformlarda ilk satışıyla aynı zamana denk gelen sınırlı süreli ücretsiz deneme sürümüne ev sahipliği yapıyor. İki saate kadar sürükleyici aksiyon-RPG macerasını deneyimleyin, kayıt verileri satın alındığında tam oyuna aktarılır. Arisen ve Ana Piyonunuzu önceden oluşturmak için ücretsiz Dragon’s Dogma 2 Karakter Oluşturucu ve Depolama aracını kullanın ve denemenizin tadını çıkarın.

Etiketler: