Vahşi batı temalı oyunların, video oyunları dünyasında parmakla sayıldığı pek çok kişi tarafından bilinir. Bu türün en başarılı örneklerinden bir tanesi de Call of Juares serisiydi. Serisiydi diyoruz çünkü radikal bir karar alınarak, oyunun en önemli özelliğini hiçe sayılarak, farklı bir zamanda varlığı sürdürülmek istendi bu oyunun ve kelimenin tam manasıyla, biraz da beklenildiği üzere ekio çuvalladı. Piyasaya güçlü bir giriş yaptıktan sonra; başarılı adımlarla ilerleyen Call of Juarez serisi, yaşadığı değişimle birlikte geri adım atarken, yeniden düzeltme çabaları da istenilen geri dönüşleri sağlayamadı. Nihayetinde oyun serisi bir takım anlaşmazlıklara da maruz kaldı. Son olarak dağıtıcısı Ubisoft ile bağlarını koparan oyunu, yine kendi geliştirici ekibi bataktan kurtarma yoluna gitti.

Call of Juarez

Bilmeyenler için hatırlatalım; Ubisoft ile Techland arasındaki dağıtım anlaşmasının sonlanmasının ardından, serinin oyunları, dijital satış platformlarından kaldırılmıştı. Dağıtım hakları kısa bir süreliğine, sürüncemede kalmasının ardından geliştirici ekip, dağıtım kısmını aldıklarını açıkladı. Böylelikle Call of Juarez serisinin dağıtım hakları, Techland Publishing’e geçmiş oldu. Bir dağıtıcıya sahip olan ve dijital satış platformlarından kaldırılan serinin son oyunu Call of Juarez: Gunslinger yeniden satışa sunuldu. Steam üzerinden, vahşi batı temasına geri dönülen serinin bu son oyunu, indirimli fiyatıyla edinilebilir hale geldi.

Call of Juarez: Gunslinger, indirimle birlikte geri döndü

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Techland Publishing yöneticisi Adam Lason; Techland tarafından geliştirilen serisinin, oyunculardan büyük bir destek aldığını belirtti. Techland Publishing’in geliştirmenin yanında önde giden bir yayıncı olma yolunda ilerlediğini ifade eden Adam Lason, Call of Juarez: Gunslinger oyununu, yayıncılık çatısı altına aldıklarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Serinin eski yayıncısını da unutmayan Adam Lason, Ubisoft şirketine de sözlerinde yer verdi. Yönetici tarafından söylenenler arasında; Call of Juarez oyunlarını yayınlayan inanılmaz çalışmaları nedeniyle Ubisoft’a teşekkür etmek istiyoruz, şeklinde ifadeler yer aldı. Ayrıca Adam Lason, ilerleyen zamanlarda Ubisoft ile çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Techland Publishing yöneticisi Adam Lason; Call of Juarez serisi hayranlarının ilgisini, aynı tutkuyla destekleyeceklerini söylediğini de ekleyelim. Yukarıda belirttiğimiz üzere, serinin son oyununun, indirimli fiyatla yeniden Steam platformunda oyunun satışa sunulduğunu görüyoruz. Vahşi batı temalı bir FPS arayan video oyunları severleri için güzel bir gelişme olduğunu belirtelim. Dileyen okurlarımızın; Steam platformundan yüzde 33’lük bir indirimle, serinin son oyununa 40,67 TL’den ulaşabileceklerini hatırlatalım.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster