Call of Duty: Warzone – Duos modu nasıl oynanır?

Call of Duty: Warzone oyununu artık iki kişilik takımlarla da oynayabiliyorsunuz.

Call of Duty: Warzone oyununun içerisinde Plunder ve Battle Royale modları bulunuyor. Bu modları oynamanın da birçok farklı türü bulunuyor. Mesela, Battle Royale modunu tekli, üç kişili veya dört kişili olarak oynayabiliyorsunuz. Oyuncular çok uzun bir süre boyunca bu oyun modunu ikili olarak da oynamak istemişti ama bunu yapamamıştı. Infinity Ward ise oyuncuları sonunda duydu ve iki kişilik Duos modunu, bahsi geçen bu video oyununun Battle Royale tarafına ekledi. Peki, bu mod nasıl oynanır dersiniz?


Call of Duty: Warzone için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Modern Warfare için yeterli sayıda rehber ürettiğimizi düşünüyoruz ve beşinci sezon ile iki oyuna olan rehber desteğimizi tamamen kesiyoruz. Serinin yeni oyunu çıktığı zaman yeni rehberlerimiz yayımlanacaktır.


Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone oyununda iki kişilik takımları hazırlayın

Call of Duty: Warzone oyununun Duos modunda Trios ve Quads modlarındaki kurallar aktif. Yani, temel olarak hiçbir farklılık bulunmuyor Duos modunda. Bu oyun moduna isterseniz bir arkadaşınız ile isterseniz de rastgele bir oyuncu ile eşleşerek girebiliyorsunuz. Diğer oyun modlarında olduğu gibi Duos moduna tek başına giriş yapma imkanı ne yazık ki bulunmuyor. Duos modunda hala Gulag ve Revive sistemleri yer alıyor. Yani, öldüğünüz zaman sizi kurtaracak olan bir takım arkadaşınız veya Gulag, her zaman oluyor.

Trios ve Quads modlarına bakınca, Solos ve Duos modları, Call of Duty: Warzone oyununun en stratejik oyun modları gibi görünüyor. Duos modunda sadece siz ve takım arkadaşınız olduğu için iletişim en ön plana çıkan şey oluyor. Ayrıca, iki kişilik bu takımda birbirinizin boşluklarını da rahatlıkla doldurabiliyorsunuz. Mesela, bir oyuncu saldırı tüfeği ile keskin nişancı tüfekleri ile orta-uzun menzilde etkili olurken, diğer oyuncu pompalı tüfekler ve makineli tabancalar ile yakın mesafede konuşabiliyor.

Solos, Trios ve Quads modları gibi Duos modu da rotasyon ile çalışıyor. Oyunun eşleştirme sistemlerini sağlıklı tutabilmek için hiçbir zaman tüm oyun modları aktif edilmiyor. Yani, sizler bu yazıyı okurken, Duos modu aktif de olabilir, inaktif de olabilir. Eğer bu oyun modu aktifse, zamanınızı değerlendirin ve arkadaşınız ile savaş alanına atlayın. Eğer Duos moduna erişemiyorsanız, bekleyin. Muhtemelen 1-2 hafta içerisinde Duos modu tekrardan rotasyona girecektir ve onun yerine başka bir mod çıkacaktır oyundan.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x