Call of Duty: Warzone için 5. sezon ve Shadow Company tarafı duyuruldu

Call of Duty: Warzone oyununa beşinci sezon ile yepyeni bir operatör tarafı geliyor.

Activision ve Infinity Ward, Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Modern Warfare için beşinci sezonu sonunda duyurdu. Şirketlerden yapılan açıklamalara göre iki oyun için de yeni sezon, 5 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak. Hatta bu sezon için bir tanıtım videosu da yayımlandı ki bu görüntülere bakarak stadyumun çok kritik bir önem taşıyacağını anlayabiliyoruz. Aynı zamanda, sezon öncesinde veya sırasında bir nükleer bombanın patlama riski de var gibi görünüyor. Tabii tüm bunların arasında bir de karşımıza Shadow Company çıkıyor.

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone için Shadow Company tarafı geliyor

Anladığımız kadarıyla Shadow Company, yeni bir operatör grubu olacak. Bu grup, başlangıç için Rozlin “Roze” Helms, Velikan ve Marcus “Lerch” Ortega isimli operatörlerden oluşacak. Özel bir askeri şirket altında çalışan bu grup, teröristlere karşı doğrudan savaş açan ve Captain Price tarafından izlenilen stratejinin yeterli olmadığını düşünen bir taraf. Grupta sadece en deneyimli operatörler bulunuyor. Yalnız, beşinci sezon başladığı zaman tüm bu anlattıklarımız, tüm önemlerini yitirebilir; bu sezonda daha büyük olayların gerçekleşeceği söyleniyordu birkaç aydır. Peki, Call of Duty: Warzone oyununda neler olabilir?

Geçmişteki söylentileri hatırlayacak olursak, beşinci sezondan önce veya aynı sezon sırasında bir nükleer bomba patlayabilir ve bu olay, bir çevrim içi etkinlik olarak oyuncuların karşısına çıkabilir. Bu sayede de oyunun haritasında ciddi anlamda değişiklikler yapılacak. En önemlisi ise oyuncuların bulduğu o sığınaklar ile alakalı olacak; Activision şirketinin bahsi geçen bu video oyunu aracılığı ile 2020 senesinin yeni Call of Duty oyununu duyurması bekleniyor. Bu oyunun adının da Call of Duty: Black Ops Cold War olacağı söyleniyor. Ayrıca, altıncı sezon ile de bu oyundaki haritanın iyice Soğuk Savaş dönemine yaklaşacağı söyleniyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x