Call of Duty: Vanguard oyununun ücretsiz alfa sürümü PlayStation için duyuruldu

PlayStation konsolu sahibi olan herkes, Call of Duty: Vanguard oyununun alfa versiyonunu deneyebilecek!

Activision ve Sony Interactive Entertainment, Call of Duty: Vanguard oyununun ilk alfa sürümünü duyurdu. Bu sürüm, PlayStation konsolu sahipleri için ücretsiz olarak sunulacak ve içerisinde de Champion Hill isimli yeni bir oyun modunu bulunduracak. Ücretsiz alfa süreci, 27 Ağustos 2021 tarihinde, Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak ve 29 Ağustos 2021 tarihinde yine Türkiye saati ile 20:00’da bitecek. PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsoluna sahip olan oyuncular, 48 saat boyunca bahsi geçen oyunu deneyimleyebilecek. Ayrıca, bu deneyimi yaşayabilmek için PlayStation Plus aboneliği de gerekmeyecek; sürece herkes katılabilecek.

Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard oyununun alfa sürecinde, seri için bir yenilik olan yıkılabilir çevre detayları denenebilecek. Ayrıca, oyundaki silahları da 10 adet parçaya kadar özelleştirebilmeniz mümkün olacak. Alfa sürecinde oynanabilir karakterler olarak da Lucas Riggs, Polina Petrova, Wade Jackson ve Arthur Kingsley sunulacak. En büyük yenilik ise aslında Champion Hill olacak. Bu oyun modu, 2019 senesinde karşımıza çıkan Gunfight içeriğinin gelişmiş bir hali. Aslında, durumu özetlemek gerekirse, Gunfight modunun turnuva şeklinde oynanan versiyonu olacak Champion Hill. Hatırlayacak olursanız, bu turnuva yapısı da 2019 ve 2020 senelerinde test edilmişti.

Call of Duty: Vanguard oyununun alfa sürecinde, bu yeni oyun modunu 2v2 veya 3v3 şeklinde deneyebileceksiniz. Oyunun temel versiyonunda 1v1 şeklinde de bir deneyim sunulacak. Gelecekte belki 4v4 şeklinde bir yapı da sunulabilir. Champion Hill isimli bu oyun modunda herkes aynı silahlara sahip olacak ama modun içerisinde para kazanarak, oyun seansı için kullandığınız silahı ve diğer ekipmanları geliştirebileceksiniz. Bu arada, bahsi geçen oyun modu, tek bir büyük haritada yer alacak ama bu harita 5’e bölünecek. Yani, gelecek rakipleriniz de aynı anda, haritanın diğer bir noktasında, gerçek zamanlı olarak savaşıyor olacak.

İnterneti yavaş olan oyuncular için Call of Duty: Vanguard oyununun ücretsiz alfa sürecini erkenden indirebilmek de mümkün olacak. Bahsi geçen ön indirme işlemi, 23 Ağustos 2021 tarihinde, Türkiye saati ile 13:00’da başlayacak. Eğer bu sürece katıldıktan sonra temel oyunu satın alırsanız, ücretsiz bir Calling Card ve Emblem de kazanabilmeniz mümkün olacak. Bu arada, klasik Call of Duty deneyiminin yaşanacağı ücretsiz açık beta sürecinin de 10 Eylül 2021 tarihinde başlayacağını hatırlatmak istiyoruz. Bu hafta sonu deneyebileceğiniz ücretsiz alfa süreci, sadece bir tanıtım görevi görecek gibi duruyor.