Call of Duty: Modern Warfare oyununun sesleri de grafikleri kadar kaliteli olacak

Call of Duty: Modern Warfare oyunundaki silah sesleri, olabildiğince gerçekçi bir şekilde tasarlandı.

5 senedir geliştirilmekte olan yeni bir oyun motorunun aracılığı ile oyuncuların karşısına çıkacak olan Call of Duty: Modern Warfare, bugün yeni bir bilgi ile karşımıza çıktı. Bu oyunun grafiklerinin kaliteli olacağını zaten biliyorduk. Bugün yapılan bir açıklama ile de oyundaki seslerin de grafikleri kadar kaliteli olacağını öğrendik. Dilerseniz, konunun detaylarına da yazımızın devamından bir göz atalım.

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare, üç boyutlu bir ses ortamına sahip

Bahsetmiş olduğumuz bu video oyununun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre bu video oyunundaki her silah, kendisine özel ve benzersiz seslere sahip olacak. Bu sayede de her silahın, ses olarak da kendisine ait bir kişiliği olacak. Serinin geçmiş oyunlarında da ses farklılıkları vardı ama geliştirici ekip, bu oyun ile ciddi anlamda bir benzersizlik sunulacağını iddia ediyor.

Geliştirici ekibin söylediğine göre bahsetmiş olduğumuz bu oyunda bir silahı ateşlediğiniz zaman sadece o ateşlemenin sesini duymayacağız; mermilerin artık ses konusunda üç boyutlu bir ortama sahip olacağı için artık o mermilerin çemberden çıkma sesini bile çok detaylı ve kaliteli bir şekilde duyabileceğiz. Yani, serinin bu oyunundaki sesler oldukça detaylı ve derin bir yapıya sahip olacak.

Açıklamaların devamına göre geliştirici ekip, oyundaki silahlar için birçok farklı mekanı ziyaret etti. Bu mekanlarda 90’dan fazla mikrofon ile silahlar ateşlendi. Bu ateşlemeler ise oyun için kaydedildi. Ekip, bu şekilde olabildiğince farklı ortamlarda, olabildiğince gerçekçi şekilde silahların seslerini kaydetti. Tabii bu kayıtlar, dijital ortamda da düzeltildi ve iyileştirildi tabii ki. Bundan bahsetmeye gerek yok herhalde.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir