Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Call of Duty: Modern Warfare oyununda kanla besleyebileceğimiz evcil hayvanlar olacak

Bu sırada oyunda yer alacak olan haritaların tasarımları hakkında da konuşuldu.

Bu sene içerisinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan Call of Duty: Modern Warfare, şu sıralar birçok oyuncuyu heyecanlandırıyor. Bu haberimizde ise oyun için heyecanlanabileceğiniz ufak bir bilgiyi size vermek istiyoruz: Infinity Ward cephesinden gelen açıklamalara göre bu video oyununda dijital evcil hayvanlarımız olabilecek ve kanla beslenecekler.

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare oyununda Tamagunchi yer alacak

Yukarıdaki başlığımızdan da anlayabileceğiniz üzere, oyunda yer alacak olan dijital evcil hayvanların adı Tamagunchi olacak. Bu isim size çok tanıdık gelebilir; 1990’lı senelerde de Tamagotchi isimli oyuncaklar satılıyordu. Tamagotchi sayesinde herkes dijital bir evcil hayvan sahibi olabiliyordu ve o hayvanlar beslenebiliyordu, kendileri ile ilgilenebiliyordunuz. Benzer bir sistem de bu oyunda olacak.

Tahmin edebileceğiniz gibi Call of Duty: Modern Warfare oyunundaki dijital evcil hayvanlar, yemek veya su istemeyecek sizden. Bunlar yerine, düşmanları öldürdükçe evcil hayvanınız ile ilgilenmiş olacaksınız. Bu evcil hayvanımız, kolumuzdaki saatin içerisinde yaşayacak. Tabii kol saatinizde gerçek dünyanın saatini göstermek yerine evcil hayvanı göstermek, tamamen tercihe bağlı bir sistem olacak.

Oyuncular, herhangi bir savaşa gitmeden önce, silahlarını düzenlediği ekranda, kollarındaki saatte nelerin gösterileceğini de düzenleyebilecek. Şimdilik bu kol saatinde gerçek saat göstermek ve Tamagunchi sistemi haricinde başka bir şey olacak mı bilemiyoruz ama geliştirici ekip, Tamagunchi sistemini eklemeden önce onlarca farklı fikir düşündüklerini belirtti. Bu fikirlerden birkaç tanesi bizce oyunda yer alıyor olabilir.

Peki, bu oyunun haritaları hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz?

Call of Duty: Modern Warfare hakkında sizlere sunacağımız bilgiler, Tamagunchi ile sınırlı değil. Bu video oyununun geliştirici ekibi, oyunda yer alacak olan bazı haritalar hakkında da konuştu ve açıklamalara bakacak olursak, bu haritalarda birçok oyuncu, aradığını bulabilecek; geliştirici ekip, her oynanış tarzına hitap etmeye çalışacak bu video oyunu ile.

Açıklamalara göre bu video oyununun çoklu oyunculu haritalarında önemli noktalar olacak. Bu noktalara geçen oyuncular, haritanın çok büyük bir kısmını kontrol edebilecek ve o takım avantaja sahip olacak. Yani, bu video oyunundaki her şey, kim daha iyi ve daha hızlı nişan alabiliyor düşüncesinden ibaret olmayacak. Ayrıca bu oyundaki haritaların oldukça gerçekçi bir yapıya sahip olacağı da söylendi.

Tüm bunların haricinde, bahsetmiş olduğumuz video oyununun haritalarında tırmanabilmek mümkün olacak. Call of Duty serisindeki diğer birçok oyun, çoklu oyunculu haritalarda tırmanmaya izin vermiyordu ama bu oyundaki izin sayesinde oyuncular, kendi stratejilerini oluşturabilecek ve avantajlı pozisyonlara karşı bir savaşma ihtimali doğabilecek.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir