Call of Duty: Modern Warfare II için Escape from Tarkov benzeri bir oyun modu 2023 senesinde ücretsiz olarak çıkabilir

Project Nexus olarak da bilinen bu yeni deneyim, PvP ve PvE temelli içerikleri birleştirecek.


Daha önce Infinity Ward ekibinin Call of Duty: Modern Warfare II için üçüncü bir oyun modu geliştirdiği söylenmişti. Bu oyun modunun Escape from Tarkov yapıtından ilham aldığı ve Call of Duty: Warzone gibi ayrı bir şekilde sunulacağı ortaya atılmıştı. Şimdi ise bu konu hakkında yeni raporlar yayımlandı. Şu anda Project Nexus olarak adlandırılan bu yapıt, Infinity Ward stüdyosunda yüksek öncelikli bir hal aldı. Activision şirketinin sahip olduğu hemen hemen her stüdyo, bu çevrim içi yapıtın geliştirilmesine yardımcı olarak projeye katkıda bulunuyor. Mod yaklaşık dört yıldır geliştiriliyor ve bu zaman da boyunca bir dizi değişiklik gördü.

Call of Duty: Modern Warfare II

Bu oyunun çıkışı sırasında oyuncular, 3 modla birlikte gelen geleneksel bir Call of Duty oyunu görecekler. Bu modlar, tek oyunculu hikaye modu, klasik çok oyunculu deneyim ve tamamen yeni bir işbirlikçi oyun deneyimi olacak. Bunların ardından Call of Duty: Warzone 2.0 oyununun Aralık 2022 içerisinde piyasaya sürüleceği bildirildi. Call of Duty: Modern Warfare II için gelen Escape from Tarkov benzeri içerik, DMZ olarak da biliniyor ve kendisinin tek oyunculu içeriklerin devamındaki ayrıntılı bir hikayenin ardından bir açık dünya yapıtı olarak geleceği belirtiliyor. Mod, bağımsız bir oyun olarak, beta sürümünde piyasaya sürülecek gibi duruyor.

Şimdilik, Call of Duty serisinin 2023 senesi için planlanan sıradaki ana oyunu problemli gibi görünüyor; Treyarch, bu yapıtı sürekli olarak erteliyor. İşte yaşanan bu problemler, bir şekilde Infinity Ward ekibinin yeni oyun modunu/oyununu da etkiliyor. Özellikle de bu oyun modunun iki sene önce büyük bir yenileme gördüğü, geliştirilme sürecinin neredeyse sıfırdan, tekrar başlatıldığı belirtiliyor. Aynı zamanda, eğer Call of Duty: Modern Warfare II ve Call of Duty: Warzone 2.0 oyunları 2022 senesinde başarılı bir çıkış yapabilirse, Escape from Tarkov benzeri deneyimin de 2023 senesinin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Eğer temel deneyimlerde problemler yaşanırsa Infinity Ward, yeni deneyimlerini 2023 senesin ilerleyen çeyreklerine de erteleyebilir gibi duruyor.