Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered incelemesi

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered ile efsanevi bir oyunun, efsanevi bir hikayesini tekrardan yaşıyoruz.

Şu anda piyasada oynayabileceğiniz bolca farklı Call of Duty oyunu bulunuyor. Bu oyunların neredeyse tamamı çoklu oyuncu temelli. Neredeyse dedim; piyasada olan güncel Call of Duty oyunlarından sadece bir tanesi hikaye modunu odak noktasına koyuyor. O oyunda Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered ve şimdi de kendisini incelemeye başlıyoruz. Bakalım seneler sonra bu oyunun hikaye modu, nostalji yaşatabilecek mi?

Şu anda Call of Duty markasına ait olan iki farklı Modern Warfare evreni bulunuyor. İlk evren, herkesin sevdiği ve artık klasikleşmiş olan bir evren. İkinci evren ise 2019 senesinde piyasaya sürülen Call of Duty: Modern Warfare oyunu ile oyuncuların karşısına çıkmıştı. Bu noktada, Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered oyununun adı sizi şaşırtmasın; bu oyun aslında 2009 senesinde piyasaya sürülmüştü.

2009 senesinde piyasaya sürülmüş olan Call of Duty: Modern Warfare 2 oyununda hem hikaye modu, hem eşli oyuncu modu, hem de çoklu oyuncu modu bulunuyordu. Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered oyununda ise sadece hikaye modu bulunuyor. Orijinal oyunda da toplamda 18 adet hikaye görevi bulunuyordu, bu video oyununda da 18 adet hikaye görevi bulunuyor. Yani, No Russian görevi hala oyunda ve yaşıyor.

Tüm bu görevlerin haricinde Museum bölümü de oyunu bitirmiş olan oyunculara eskisi gibi sunuluyor. Bu bölümde oyundaki karakterleri, silahları ve bazı bölümlerin arka planlarını görebiliyorsunuz. Hatta bölümde bulunan gizli düğmeyi kullanarak hala o modelleri canlandırabiliyorsunuz ve sonsuza dek o müzede hayatta kalmaya çalışabiliyorsunuz. Yani, hikaye moduna ait olan her içerik bu Remaster projesinde de aynen yer alıyor efendim.

Eğer Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered oyununun içeriğini tek başına elimize alacak olursak, karşımızda normal bir Remaster oyununun olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki Call of Duty: Modern Warfare 2 oyununun çok sevilmiş olan çoklu oyuncu modunun ve eşli oyuncu modunun oyunculara tekrar sunulmamış olması çok üzücü ama bu oyun, kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken, etkili bir hikaye moduna sahip.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered, nasıl bir görsellik sunuyor?

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered, kesinlikle klasik ve efsaneleşmiş bir video oyununun aynı şekilde başarılı bir hikayesini oyunculara sunuyor ama insanlar bu hikayeyi denemek isteseydi zaten orijinal oyunu gidip, satın alabilirdi. Bu yüzden de bu video oyununun en önemli ögesi bizce Remaster adı altında sunulan yenilikleri, yani görselliği. Bu noktada da kesinlikle oyunun başarılı olduğunu size söyleyebilirim.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered, Call of Duty: Modern Warfare Remastered oyunu için kullanılmış olan oyun motorunu kullanıyor. Yani, o oyundaki görsellik ile bu oyunun görselliği arasında öyle çığır açıcı bir fark bulunmuyor. Remaster yerine Remake gibi bir proje üzerinde düşünülebilirdi demek istiyorum ama 2019 senesinin Call of Duty: Modern Warfare oyunu da bence bu marka için bir Remake ve Reboot.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered oyunu ile temel oyunun genel görsel kalitesi yükseltiliyor, ışıklandırmalar yenileniyor, efektler zenginleştiriliyor ve daha kaliteli animasyonlar kullanılıyor. Ayrıca bu video oyununu Xbox One X veya PlayStation 4 Pro konsolunda deneyimlerseniz, 4K/HDR özelliklerine de sahip olabiliyorsunuz. Bu arada, sadece HDR özellik Xbox One S konsolunda da bulunuyor efendim.

PC tarafında ise zaten HDR ve 4K gibi özellikler halihazırda bulunuyordu, Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered ile yine de bunların kalitesi yükseltiliyor. Görsellik iyileştirilmişken ne yazık ki sesler ve performans konusunda herhangi bir şey yapılmamış olması üzücü olabiliyor. Tamam, oyun halihazırda 60 FPS idi ve üstüne gidilemeyebilirdi şimdiki nesil konsollarda ama en azından sesler de bir kere elden geçirilebilirdi bence.

Bir önceki başlıkta yaptığım gibi bu başlık için de genel bir paragraf kurmak istiyorum. Bu video oyunu içerik olarak kesinlikle normaldi. Remaster konusu üzerinden baktığımız zaman da oyunun yeterli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Zaten konu Remaster olduğu zaman bundan daha fazlasının yapılabileceğini de düşünmüyorum. Özellikle şu anda piyasada ana bir Call of Duty oyununun yer aldığını düşünürsek, bu oyun zaten önemli değildi.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered

Bu video oyununu bir kere daha satın alıp, oynamaya gerek var mıdır acaba?

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered, 20 Dolar gibi bir fiyat üzerinden satılıyor. Ülkemizde de bu fiyat 160 TL civarına rahatlıkla çıkabiliyor. Şimdi, bu video oyununun içerisinde eşli oyuncu modu ve çoklu oyuncu modu olmadığı için sadece bir hikaye modu için 160 TL vermenizi öneremeyeceğim. Eğer bu oyunun hikayesini yaşamak istiyorsanız, çok daha ucuz bir fiyattan gidip orijinal oyunu satın alabilirsiniz PC tarafında.

Eğer şimdiki nesil konsollardaysanız, Xbox One tarafında geriye dönük uyumluluk ile oyuna sahip olabilirsiniz ama PlayStation 4 ne yazık ki böyle bir destek vermiyor. Bu yüzden bir indirim dönemini bekleyip, bu video oyununu satın alabilirsiniz eğer gerçekten çok istiyorsanız. Eğer bu oyunda eşli oyuncu modu veya çoklu oyuncu modu olsaydı ve oyunun fiyatı 20 Dolar olarak korunabilse idi kesinlikle önerebilirdim bu yapıtı.

Bu arada, eğer bu video oyununu satın alırsanız, Call of Duty: Modern Warfare ve Call of Duty: Warzone için Ghost karakterinin klasik görünümü, silahlar için iki farklı Blueprint ögesi, bir adet silah tılsımı, bir adet bitirici hareket, bir adet alaylı söz, bir adet animasyonlu profil kartı, bir adet amblem ve Battle Pass için ücretsiz iki adet seviyenin sahibi olabiliyorsunuz. Tabii ki tüm bunlar 160 TL etmez ama yine de güzel bir ekstra olduğunu düşünüyorum.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered oyununu gördük, Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered oyununu gördük. Muhtemelen serinin üçüncü oyunu için de bir Remaster türünde oyun göreceğiz. Umuyorum ki Activision, bu üç video oyununu da tek bir pakette toplayabilir ve belki 50 Dolar gibi bir fiyat etiketinden satabilir. Eğer bu pakette üç oyun için de çoklu oyuncu modu sunulacak olursa, o paket tadından yenmez efendim.

Durumu özetlemek gerekirse karşımızda güzel bir yapıt var. Yine de bu yapıt için gerekli denebilir mi, hiç bilemiyorum. Sonuçta bu video oyununun orijinalini satın alabilmeniz mümkün ve çok daha mantıklı. Yani, sadece adında Remaster geçiyor diye 160 TL vermek bence değmez. Ayrıca bu oyunun içerisinde çoklu oyuncu modu ve eşli oyuncu modu da yok. Hikaye çok güzel olsa da ben açıkçası bu fiyatın, bu oyuna değdiğini düşünmüyorum.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered
Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered, kesinlikle başarılı bir video oyunu ama içerisinde sadece hikaye modunu bulunduruyorken, 20 Dolar üzerinden bu yapıtı satın almanızı önermem. Eğer indirimlerde bu oyunu 10 Dolar veya 75 TL civarlarında görürseniz, satın almanızı önerebilirim ama onun haricinde gerek yok diye düşünüyorum.
Olumlu
Efsanevi hikayeyi tekrar yaşayabilmek.
No Russian gibi bölümlerin kaldırılmamış olması.
Güncel oyunlar için ekstralar bulunuyor.
Olumsuz
Çoklu oyuncu modu ve eşli oyuncu modu eksik.
Seslere ve performansa iyileştirme yok.
20 Dolar, böyle bir deneyim için pahalı.
7.1
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x