Call of Duty: Mobile oyununda 12. sezon başlıyor

Call of Duty: Mobile oyununa Going Dark isimli sezon ile Captain Price, Ghost ve daha fazlası ekleniyor.

2019 senesindeki çıkışından beri yüzlerce milyon kez indirilmiş olan Call of Duty: Mobile oyununda 12. sezonun ne zaman başlayacağı açıklandı. Bu açıklamalara göre 12. sezonun adı Going Dark olacak ve bu hafta içerisinde başlayacak. Sezonun adından da tahmin edebileceğiniz üzere bu hafta oyuna, operatör olarak Captain Price ve Ghost eklenecek. Aynı zamanda oyunculara yeni bir operatör sınıfı ve operatör yeteneği de sunulacak. Bunlar, oyunun Battle Royale modu içerisinde kullanılabilecek. Geri kalan modlara ise yine sezonun adına yakışır şekilde ilk gece haritası eklenecek.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile için Going Dark isimli yeni sezon geliyor

Yapılan açıklamaların devamına göre Going Dark ile Call of Duty: Mobile oyununa Hackney Yard haritası eklenecek. Hackney Yard, bu oyuna Call of Duty: Modern Warfare oyunundan eklenen ilk tam boyutlu harita olacak. Yani, 12. sezon boyunda bu oyunun oyuncuları birçok kez ilkler yaşayacak. Battle Royale için gelecek olan yeni operatör sınıfı ise Refitter adını taşıyacak. Refitter, kendisi ve takımı için Armor Pack sağlayabilecek. Operatör yeteneği ise bir tabanca ile sunulacak olan Ballistic Shield olacak. Ballistic Shield, en son Call of Duty: Black Ops IIII oyununda görünmüştü.

Tüm bunların haricinde öğrenmiş olduk ki Call of Duty: Black Ops Cold War oyununa ait olan silahlar, bu oyunun çıkış gününde direkt olarak Call of Duty: Warzone oyununa eklenecek. Bu sayede, eğer temel oyunu satın almasanız bile oynaması ücretsiz olan Battle Royale oyununda, Soğuk Savaş döneminin silahlarını deneyimleyebileceksiniz. Bu arada, bahsi geçen oyuna yeni silahlar geliyor diye Call of Duty: Modern Warfare oyununa ait olan silahlar da kaldırılacak sanmayın. Oyuncular, iki farklı oyundan da istedikleri silahları seçebilecekler; hatta iki farklı oyundan, iki farklı silahı aynı anda kullanabilecekler.