Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Borderlands: The Handsome Collection incelemesi

Borderlands 3 çıkmadan önce hazırlık yapmaya devam ediyoruz.

Borderlands: The Handsome Collection, ilginç bir paket. Böyle bir paketin içinde muhtemelen seriye ait tüm video oyunları beklersiniz ama bu pakette sadece Borderlands 2 ve Borderlands: The Pre-Sequel oyunları, iyileştirilmiş grafikler ve 4K çözünürlük ile bulunuyor. Serinin ilk oyunu ise ayrıca satılıyor. Bizler bu ilk oyun için zaten incelememizi yayımlamıştık. Şimdi ise sıra, Borderlands 2 ve Borderlands: The Pre-Sequel oyunlarını içerisinde bulunduran pakete geldi.

Borderlands 2

Borderlands: The Handsome Collection ile öncelikle karşımıza Borderlands 2 var

Bahsetmiş olduğumuz pakette oynayabileceğiniz ilk oyun, serinin ikinci oyunu. Ayrıca, paketin ekstra özellikleri de en iyi bu oyunda kendisini gösteriyor; bir önceki oyuna göre ikinci oyun eski sayılır. Şimdi, içerik sevenler için şu güzel haberi verelim: Paketin içerisindeki Borderlands 2, bu oyun için bugüne kadar piyasaya sürülmüş olan tüm ek paketleri içeriyor. Yani, daha önce bu oyunun ek paketlerini oynamadıysanız veya oyunu hiç oynamadıysanız, güzel bir fırsat olabilir bu paket.

İçerik haricinde Borderlands 2 oyununun grafikleri, kaplamaları, yükleme süreleri ve çok daha fazlası da iyileştirilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce PlayStation 4 Pro ile Borderlands: Game of the Year Edition oyununu oynayıp, incelemiştim. Bu oyunda da grafiksel iyileştirmeler ve dahası vardı. Yalnız, bu noktada Borderlands 2 oyunundaki iyileştirmelerin daha etkisiz olduğunu söyleyebilirim.

Borderlands 2, ilk oyuna göre daha iyi bir haldeydi. Bu paket ile aslında ikinci oyunun bir adım ileri attığını ama paketin dışındaki ilk oyunun 3 adım ileri attığını sizlere söyleyebilirim. Bu durumda da normalde ilk oyun biraz gerideydi ama şu an ilk oyun ve ikinci oyun, benim gözümde eşit halde. Tabii ki bu eşitlik; içerik, performans, grafik konusunda filan. Temel oynanış konusuna değinmek istemiyorum; bu sefer çok eski oyunları incelemeye başlamış olacağız, gerek yok.

Borderlands: The Pre-Sequel

Borderlands: The Pre-Sequel ile durumlar pek değişmedi

Borderlands: Game of the Year Edition, Borderlands 2 ve Borderlands: The Pre-Sequel oyunlarının tamamını PlayStation 4 Pro konsolumla oynadım ve en az iyileştirmeyi Borderlands: The Pre-Sequel oyununda hissettim. Birçok oyuncuya göre bu oyun, Borderlands 2 oyununa göre daha kötüydü ama benim için durum tam tersi. Şu an benim bu seride en çok sevdiğim oyun Borderlands: The Pre-Sequel ve kendisini bahsettiğim paketin içerisinde olabildiğince az iyileştirme ile görmek açıkçası beni üzdü.

Tüm bunların haricinde, aynı diğer 2 Borderlands oyunu gibi Borderlands: The Pre-Sequel da tüm ek paketlerini içerisinde bulunduruyor. Bu ek paketler sayesinde ana oyundan çok daha iyi bir deneyim yaşayabilmek mümkün. Tüm seri göz önüne alındığı zaman en az ek paket aslında bu oyunda gibi görünüyor ama bence en etkili ek paketler de bu oyunda. Özellikle Claptastic Voyage, oldukça farklı ve eğlenceli bir deneyim sunuyor bugün bile.

Yani, şunu söylemek istiyorum ki Borderlands: The Handsome Collection ile çok güzel bir deneyim yaşamak mümkün. Özellikle eğer bu paketteki oyunları daha önce oynadıysanız, karakterlerini yeni pakete taşıyabiliyorsunuz ve kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Ben açıkçası bu şekilde yapmadım, oyunların tamamına baştan başladım ve inanılmaz yorucu bir deneyim yaşadım ama yine de değdi.

Borderlands: The Pre-Sequel

Borderlands 3 çıkmadan önce deneyimlemek lazım bu paketi

Günümüzde bir oyuncunun, herhangi bir seriden devam oyunu için heyecanlanması ama önceki oyunları oynamamış olması gayet doğal bir durum. Mesela, eğer siz Borderlands 3 için heyecanlandıysanız, o oyun çıkmadan önce kesinlikle tüm Borderlands oyunlarını, bu paket ile ve tabii ki ilk oyunu ayrı satın alarak denemenizi öneriyorum. Eğer daha önce bu serideki oyunları oynadıysanız da biraz düşünmek isteyebilirsiniz. Bu oyunlara tekrar adım atmak güzel ama ne kadar gerekli?

Borderlands: The Handsome Collection, zaman zaman yeteri kadar iyileştirme sunmasa da daha önce son iki Borderlands oyununu hiç oynamamış veya sadece ek paketleri oynamamış olan oyuncular için çok güzel bir paket. Özellikle de Borderlands 3 oyununun çıkmasına aylar kala bu paketi satın alıp, serinin iki oyununu da deneyimlemenizi öneririz. Tabii ki zamanınız varsa!
Olumlu
Bol oyun, bol ek paket, bol içerik.
Bu kadar içeriğe göre uygun fiyat.
Borderlands 3 çıkmadan önce güzel bir deneyim.
Olumsuz
İlk oyuna göre daha az iyileştirme.
Yer yer FPS ve kaplama sorunları.
İlk oyunun eksikliği.
8.6
Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir