Borderlands 3 oyununun geliştiricileri, Epic Games Store platformuna güveniyor

Gearbox Software, en iyi dijital satış platformunun bir gün Epic Games Store olacağını da düşünüyor.

PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için piyasaya sürülecek olan Borderlands 3, özellikle PC üzerinde oyuncuların dikkatini çekiyordu; bu video oyunu Steam değil, Epic Games Store üzerinden oyunculara sunulacaktı. Bazı oyuncular, bu kararı pek hoş karşılamamıştı. Şimdi ise bu video oyununun geliştiricileri, oyunlarının 6 aylığına da olsa Epic Games Store platformuna özel olmasını değerlendirdi.

Borderlands 3

Borderlands 3 oyununun arkasındaki herkes, yeni satış platformlarına güveniyorlar

Gearbox Software ekibinin patronu olan Randy Pitchford, Twitter üzerinde oldukça aktif bir kişi. Bu patron, Twitter platformda şu sıralar Steam ve Epic Games Store platformlarını değerlendiriyor. Bizler de kendisinin profiline şöyle bir göz attık ve patronun söylediği şeyleri, genel olarak size aktarmak istedik. Kısa bir özet geçmek gerekirse, Borderlands 3 oyununun satışa çıkacağı bu platforma güven tam.

Anladığımız kadarıyla, aslında Randy Pitchford da birçok oyuncu gibi Epic Games Store platformunda şu an çok az özelliğin olduğunu kabul ediyor. Buna karşılık da Randy Pitchford, kendi oyunları bu platformda satışa çıkana kadar Epic Games ekibinin, kendi mağazasına yeni özellikler ekleyeceğine inanıyor. Tabii ki bu tip konularda riskler de bulunuyor. Mesela Epic Games, yeni özellikleri yetiştiremeyebilir ve herkesin güvenini boşa çıkartabilir. Bu riski, 2K Games ekibi almayı kabul ediyor.

Peki, 2K Games neden Epic Games cephesine bu kadar güveniyor? Aslında bu sorunun cevabı basit: Unreal Engine. Bu ekip, daha önce Unreal Engine ile kendisini kanıtladı ve bu sebepten ötürü de 2K Games, Epic Games Store platformunun gerekli özelliklere, Borderlands 3 oyunu çıkmadan ulaşabileceğini düşünüyor ve bu düşünceye de güveniyor.

Son olarak belirtmemiz gerekiyor ki Randy Pitchford, Epic Games Store platformunun Steam cephesine çok ciddi bir rakip olduğunu düşünüyor. Hatta Randy Pitchford, Steam ile bu platform arasındaki savaştan da galibin Epic Games Store olarak çıkacağını düşünüyor. Tüm bu durumları göz önünde bulundurduğumuz zaman da hem Gearbox Software, hem de 2K Games, Borderlands 3 için en iyi çıkış platformunun Epic Games Store olduğunu düşünüyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir
Araç çubuğuna atla