Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Blair Witch için yeni bir oynanış videosu ve tanıtım videosu yayımlandı

Blair Witch oyununda sadık bir dostumuzun da sorumluluğunu alacağız.

E3 2019 sırasında gerçekleşen Xbox sunumunda duyurulan oyunlardan bir tanesi de Blair Witch isimli yapımdı. Aynı isimle, 2000’li yılların başında çıkışını gerçekleştiren ve dönemin ilgi çeken yapımları arasında yer alan bu serinin devam etmesi, bazıları için sürpriz bir duyuru oldu. 30 Ağustos 2019 tarihinde, PC ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştireceği açıklanan bu oyuna ait 2 videoyu sizlerle buluşturmak istiyoruz. Haber yazımızın en üst ve an alt kısımlarında bulunan iki videoyu, keyifle seyredebilirsiniz.

Blair Witch

Blair Witch, oynanış videoları tüyleri ürpertiyor

Giriş kısmında bahsettiğimiz gibi 2000’li yılların adından söz ettiren korku oyunu Blair Witch, yeniden oyuncuların korkulu rüyası olmak için dönüyor. Bu yapım için yayımlanan 2 videoyu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yayımlanan videolardan bir tanesi 11 dakikadan fazla bir süre, bu korku oyununun oynanışını gözler önüne seriyor. 11 dakikadan fazla süren videoyu, GameInformer editörlerinin yorumlarıyla birlikte haber yazımızın en üst kısmından seyredebilirsiniz.

Diğer video ise geliştirici ekibin hazırladığı, parça parça oynanış görüntülerini bizlere sunuyor. Bu videoyu da haberimizin en alt kısmından inceleme imkanınız bulunuyor diyerek yayımlanan oynanış videolarında ilgimizi çeken bazı kısımlara değinelim. Örneğin, özellikle uzun olan videonun temelini oluşturan bir mekanik bize fazla uzak olmayan zamanda çıkışını gerçekleştiren bir Ubisoft oyununu hatırlattı.

Far Cry 5 oyunundaki köpeğimiz ve takım arkadaşımız Boomer, sanki bu korku oyunuyla yeniden yardımımıza koşuyor. Şaka bir tarafa, Blair Witch oyununa dair yayımlanan videolara baktığımızda oyundaki köpek dostumuzla geçireceğimiz vaktin, oyunun önemli bir parçası olacağını görüyoruz. Videolarda, ürkütücü ortamlarda oyundaki ilerleyişi sağlayacak, ipucu niteliği taşıyacak olan nesneleri ve yolumuzu, köpek dostumuz sayesinde bulacağımızı görüyoruz.

Köpeğimiz için ayrıca bir arayüzün bulunduğunu, benzer bir arayüzün oyundaki diğer karakter komutları için yer aldığı görülüyor.  Ayrıca, Alan Wake oyununu deneyimleyenlerin hatırlayacağı, el feneri kullanımı ve fenerin bozulması gibi durumların da bu korku oyununda karşımıza çıkacağına, yayımlanan oynanış videoları sayesinde tanıklık ediyoruz. Bununla birlikte, karanlıkta kamera kullanarak ilerleme mekaniklerinin var olduğu görülüyor. Bu serinin 2000’li yılların başında çıkan oyunlarına göndermelerin burada yapıldığını söyleyebiliriz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x