Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Bethesda, bir Indiana Jones oyunu duyurdu

Microsoft sonunda beklediği o Uncharted oyununa sahip oluyor.

2021 senesine en etkili şekilde başlayan oyun şirketi sanıyorum ki Bethesda oldu; kendileri sadece birkaç dakika önce bir Indiana Jones oyunu duyurdu. Bu duyuru direkt olarak Twitter üzerinden geldi ve şirketin söylediğine göre oyun, MachineGames tarafından geliştirilecek. Wolfenstein serisinin arkasında yer alan bu şirket, onun haricinde Quake: Dimension of the Past isimli genişletme paketine de zamanında emek vermişti. Stüdyonun yeni oyununun başında ise yapımcı koltuğunda, Bethesda şirketinin ikonik ismi olan Todd Howard yer alacak. Todd Howard da daha önce The Elder Scrolls ve Fallout serilerinin yapımcılığını üstlenmişti.

Indiana Jones

Büyük bir Indiana Jones oyunu geliyor belli ki

Bethesda tarafından yapılan açıklamalara göre duyurulan yeni Indiana Jones oyununu sadece MachineGames geliştirmeyecek. MachineGames haricinde projeye Lucasfilm Games de emek verecek ki kendilerinin geri döndüğünü daha bu sabah sizlere haber olarak sunmuştuk. Bizler, Lucasfilm Games tarafının yeni bir Star Wars oyunu için döndüğünü düşünüyorduk ama ilk yeni projeleri direkt olarak Bethesda ile geliştirilen bir Indiana Jones oyunu oldu. Yalnız, bu yeni oyunun net bir gösterimi yapılmadı ve uzun bir süre de yapılmayacak gibi görünüyor. Bethesda, duyurunun önünde daha çok zaman olduğunu belirtti.

Bu duyuru ile birlikte de Bethesda tarafından merakla beklediğimiz ana oyun sayısı bir anda üçe yükseldi. Bu oyunlar ise tabii ki Starfield, The Elder Scrolls VI ve Indiana Jones. Şirketin söylediğine göre bahsi geçen yeni oyun, tamamen orijinal bir hikaye barındıracak. MachineGames de böyle bir projeye imza atmaktan çok memnun gibi görünüyor; kendilerinin bu markanın çok büyük bir hayranı olduklarını belirttiler. Tomb Raider ve Uncharted oyunlarından sonra aslında o tür maceraların temeli olan bu markayı bir kere daha video oyunu sektöründe görmek gerçekten çok garip olacaktır sanıyoruz ki.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x