Bethesda geçtiğimiz günlerde bir canlı yayın gerçekleştirdi. Bu canlı yayın tam 24 saat sürdü ve 24 saat boyunca ekranda bir monitör, monitörde dönen, “Please stand by.” yazısı ve Vault Boy figürü görünüyordu. Evet, canlı yayın sıkıcıydı ama Twitch ve Bethesda cephesinden gelen istatistiklere göre bu canlı yayın, tam 2 milyon benzersiz kişi tarafından izlendi. Yayının toplamda izlenme sayısı da 15 milyona ulaştı. Yani, ortada büyük bir ilgi vardı. Bu yayının sonunda da Fallout 76 duyurulmuştu.

Fallout 76

Fallout 76 bayağı bir ilgi çekti

Yayımlanan bu bilgiler ile anlıyoruz ki canlı yayını yapılan oyun, bir hayli ilgi çekmiş. Zaten Bethesda ekibi zaman zaman 24 saatlik canlı yayınlar yapıp, ardından da video oyunu duyurusu yapıyordu. Bunun örneğini geçmişte görmüştük.

Tabii yayına gösterilen bu ilgi ile oyuna gösterilen ilginin benzer olacağını düşünmüyoruz. Çünkü insanlar bu yayına, ana seriye ait bir oyun geliyor düşüncesi ile ilgi göstermişti. Fakat ortaya çıkan raporlara göre duyurulan bu oyun, DayZ ve Rust benzeri bir video oyunu olacak. Oyuncular, bina yapma mekanikleri ile birlikte hayatta kalmaya çalışacak. Yani, çevrim içi bir video oyunu göreceğiz. Oyunda ayrıca Bethesda ekibinden alıştığımız klasik görev ve aktivite sistemi de olacak. Ayrıca bu oyun, Fallout evreninde önemli bir yer kaplamaya devam edecek.

Öyle ki, oyuna adını vermiş olan Vault 76 da Fallout evreninde önemli mahzenlerden bir tanesi. Amerika Birleşik Devletleri içerisinde bulunan bu mahzen, yaşanan patlamadan sonra en erken kapısını açan mahzenlerden bir tanesi. Öyle ki, Fallout 4 ve Fallout 3 gibi video oyunlarında mahzenlerin kapısı 200 yıl sonra açılırken, Vault 76, patlamadan sadece 20 yıl sonra kapısını açıyor.

Etiketler:

,