Battlefield V oyununun Battle Royale modu, DICE tarafından geliştirilmiyor

Battlefield V ile gelecek olan Battle Royale modu, This is Battlefield V isimli bir video ile detaylandırılmıştı. Bugün ise EA şirketinin resmi internet sitesi sayesinde bu oyun modu hakkında daha fazla bilgiye ulaştık. Battlefield 5 hakkında verilen bilgilerin en önemlisi ise Firestorm isimli bu oyun modunun DICE tarafından geliştirilmemesi idi. Açıklamalara göre bu oyun modunu Criterion Games geliştiriyor. DICE ise Criterion Games ekibine yardımcı oluyor.

Battlefield 5

Battlefield 5 oyununun performansından da bahsedildi

EA cephesinden gelen bir başka açıklamaya göre ise Battlefield V oyununa ön sipariş veren oyuncuların, Firestorm Ranger Set isimli kozmetik bir öge grubu kazanacak olması idi. Açıklamalara göre Firestorm Ranger Set, oyundaki tüm oyun modlarında kullanılacak ve sadece Battle Royale moduna özel kalmayacak.

Açıklamaların devamına göre Firestorm modu içerisinde muhtemelen silahların ve diğer ögelerin nadirlik seviyesi de bulunacak çünkü resmi sitedeki açıklama, “Grubunuzla birlikte çalışın; daha iyi ve daha nadir ekipmanları alın.” şeklinde görünüyor. Ayrıca bu oyun modunun haritasının ise gelmiş geçmiş en büyük Battlefield haritası olduğu söyleniyor.

Tüm bu detaylar haricinde DICE, Battlefield 5 oyununun performansı hakkında da konuştu. Ekibin söylediğine göre bu oyunun DirectX 12 performansı, Battlefield 1 oyununun DirectX 12 performansı ile çok yakın olacak. Bunun sebebi ise genel olarak sistemin DXR API üzerinden yürümesi. DICE, DirectX 12 için bazı iyileştirmeler yaparak, donanımın dar boğaz olmamasını sağlamaya çalıştı.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x