Battlefield 2042 oyununun ikinci yeni haritası, Eylül 2022 içerisinde gelecek

Battlefield 2042 oyununun harita tasarımlarından bahsedildi.


Battlefield 2042 oyununun en yeni haritası, Eylül 2022 içerisinde ikinci sezonun yayımlanması ile birlikte gelecek. DICE tarafından düzenlenen bir geliştirici röportajında, lider bölüm tasarımcı olan Shashank Uchil, ekibin siper ve küçük alanlar eklemeye odaklanarak oyuncuların geri bildirimlerini aldığını söyledi. Bu konu hakkında, “Daha küçük bölümler yapmak istiyoruz; daha fazla örtülü bölümler sahip olmak istiyoruz. Bunların hepsi bu bölümde.” Tasarımcı ayrıca, daha fazla siper eklemek için temel haritaları yeniden tasarlamanın zorluklarından da bahsetti, büyük ölçüde performanstan ödün vermeden bu kadar büyük haritalara daha fazla varlık ekleme sorununa parmak basıldı.

Battlefield 2042

Bu konu hakkında da, “Bir seviye olması gereken herhangi bir boyutta olabilir, ancak içinde yalnızca çok fazla içerik olabilir… Daha fazla koruma eklerseniz, bir yerden gelmesi gerekir. Lansmandaki bölümler maksimum varlık sayısındaydı. Yani bu nedenden ötürü her şey çok zaman alıyor.” dendi. Görünüşe göre, artık devasa haritalara daha az, kompakt haritalara daha fazla önem veren ekip tarafından dersler alındı. Tasarımcı ayrıca ekibin, haritaların fazla bozulmamış olduğu yönündeki geri bildirimi aldığını ve bu nedenle haritaların daha savaştan zarar görmüş bir görünüm vermek için elden geçirildiğini söyledi.

Battlefield 2042 oyununun 1.2 sürümlü güncellemesi, oyuncu tabanı tarafından büyük ölçüde bekleniyordu ve ek koruma ve daha küçük bir dünya boyutu içeren ilk güncellenmiş temel haritayı getirdi. Ancak, DICE ekibinin elden geçirilmiş Kaleidoscope’u kendi çalma listesine koymama kararı, oyuncuların kafasını karıştırdı. Oyuncular artık oyunun otomatik aramasının insafına kalmış veya hayran yapımı Battlefield Portal sunucularıyla şanslarını deneyebilirler. DICE ayrıca, yenileme çalışmaları tamamlandıktan sonra daha fazla temel haritanın güncelleneceğini doğruladı, ancak herhangi bir zaman aralığı verilmedi.