ASUS ROG Delta

ASUS ROG Delta incelemesi

Kullanıcıları gerçek dünyadan koparıp, video oyunlarının içerisinde yaşatacak bir ürünü inceledik.

Video oyunu deneyimlerini en yüksek seviyede yaşamak isteyen okurlarımız için yeni bir donanım incelemesi yazısıyla karşınızdayız. Bu kez işin ses kısmına geçerek oldukça güçlü bir ürünü sizler için değerlendireceğiz. Bir oyuncu kulaklığı olan ASUS ROG Delta, güçlü bir yapıyla karşımıza çıkıyor. Hem tasarımı hem de teknik özellikleriyle dikkat çeken ürüne göz atmak için sizleri daha fazla bekletmeyelim ve inceleme yazımıza süratli bir giriş yapalım.

ASUS ROG Delta

ASUS ROG Delta ile dünya ile olan bağlantı kesilebiliyor

Eğer izin verirseniz öncelikle inceleme yazımıza konu olan bu oyuncu kulaklığının tasarımsal özelliklerinden bahsedelim. Bir kere ben havalı görüneceğim, oyun oynarken beni dışarıdan görenler hafif bir nida atsınlar diyen okurlarımızın çok doğru yerde olduğunu söyleyebiliriz. ASUS ROG Delta, dış yüzeyindeki RGB aydınlatmalarıyla kullanıcısını görsel anlamda oldukça farklı bir konuma taşıyor. Değişim gösteren renklerle birlikte oyunculuğun havalı tarafına doğrudan geçiş yapmak mümkün oluyor.

Ben gösterişli olmak istemiyorum, dışarıdan bakanların ilgisini çekmeyeyim diyenler için de kullanımı kolay ve kulaklığa entegre olan bir tuş bulunmakta. Bu tuş sayesinde tek bir hamleyle cihazın RGB aydınlatması açılıp kapatılabiliyor. Bahsettiğimiz tuşun hemen yanındaki bir diğer tuş sistemiyse cihazın ses seviyesini değiştirmeye yarıyor. İşlevsellik açısından her ikisinin de kullanıcı dostu olduğunu belirtebiliriz. İşin görsel ve işlevsel kısmından sonra biraz da konfor kısmından bahsedelim. Bir kere kulaklığı ek noktalarının neredeyse tümü hareket edebiliyor ve tam uyumlu bir biçimde kullanıcının kafasına oturuyor.

Pek çok kullanıcı uzun süre kulaklık kullandığında oluşan etkilerden rahatsızlık duyar. ASUS ROG Delta ile bu etkilerin en az indiğini söyleyebiliriz. Bir kere ürünün hafifliği ve ergonomisi kesinlikle en üst seviyede rahatlık sunuyor. Baş büyüklüğüne göre yükseklik ve açı ayarlarının yapılabilmesinin yanında kulağı çevreleyen üçgen kulak kaplamaları sayesinde oyun deneyimi sırasında dışarıdan gelen sesleri engelleyip, en üst seviyede yaşayabilme imkanı sunuluyor. Kulağı tam kaplayan yumuşak yapı sayesinde rahatlıkla birlikte dış seslerin içeriye aktarımı neredeyse sıfır noktasına iniyor. Böylelikle de video oyunları, kullanıcıyı dünyadan koparıp kendi içerisine hapsediyor.

ASUS ROG Delta

Her yerde ben bu kulaklığı kullanmak isterim diyenler yaklaşsınlar

Ben bu kulaklığı alırsam yalnızca PC üzerinden kullanmakla yetinmek istemiyorum diyenler çıkabilir. Çok da haklı olduklarını söyleyebiliriz nitekim ASUS ROG Delta, böyle düşünenleri kesinlikle yüz üstü bırakmıyor. PC üzerinden bu oyuncu kulaklığının sürücüsü yüklenerek oldukça yüksek bir performans ve ses ayarı tercihleri yapıldığı gibi mobil cihazlar ve oyun konsolları için destek veriliyor. Şöyle ki, PC ve MAC platformlarının yanında mobil cihazlar, PlayStation 4 ve Nintendo Switch üzerinden bu ürünü rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

İncelemesini gerçekleştirdiğimiz cihazla PC üzerinden USB 2.0 ve USB Type-C girişiyle bağlantı kurabildik. Ayrıca PlayStation 4 ve Nintendo Switch konsollarında bulunan USB girişine bağlamak suretiyle ASUS ROG Delta model isimli ürünü deneyimleme imkanı bulduk. Bununla yetinmeyen kullanıcılar USB Type-C uyumlu akıllı telefonlara bu oyuncu kulaklığını doğrudan bağlayabilirler. Uzun lafın kısası, kullanım çeşitliliği ve kolaylığı açısından zengin bir ürünle karşı karşıya olduğumuzu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kullanım kolaylığı demişken bahsettiğimiz giriş kablolarının boyutlarının da bir hayli tatmin edici boyutta olduğunu söyleyebiliyoruz. Cihazla birlikte gelen USB Type-C girişinin kablosunun uzunluğu 1,5 metre. Bu girişe entegre edilen USB 2.0 çıkışının kablo uzunluğuysa 1 metre. Toplamda sağlanan 2,5 metrelik uzunluğun hem PC hem de uzakta bulunan oyun konsollarını kullanırken bir kolaylık oluşturduğunu ifade edebiliyoruz. Öte yandan incelediğimiz ürünün mikrofonunun kolaylıkla çıkarılabilmesi, yalnızca kulaklık olarak kullanım yapılacaksa büyük bir rahatlık sağlıyor.  

ASUS ROG Delta

Arkadan yaklaşan düşmanın nefesini ensesinde hissetmek isteyenlere

Gelelim ASUS ROG Delta incelemesinin teknik kısımlarına. 32 Ohm Empedans değerine sahip olan ASUS ROG Delta, kulaklık kısmında 20 ~ 40000 Hz arasında frekans tepkisi sunabiliyor. Boom mikrofonunun frekans tepki değeri 100 ~ 10000 Hz arasında ölçülen ürünün mikrofon hassasiyetinin -40 dB gibi geniş bir oranda tutulduğunu söyleyelim. İncelediğimiz bu ürünün ağırlığı ise 387 gram olarak açıklanmış durumda. Hemen üst kısımda kaleme aldığımız değerlerin bir oyuncu için harika olduğunu, pek çok farklı kullanım alanında da başarılı sonuçlar verdiğini sözlerimize ekleyelim.

İnternet sitemizin ana konusu olan video oyunlarıyla ilgili birkaç yorumu paylaşmadan inceleme yazımızı bitirmek istemiyoruz. Daha öncesinde bir kulaklık kullandıysanız aradaki farkı rahatlıkla anlayabilirsiniz. Şimdiye kadar çeşitli nedenlerden ötürü bir oyuncu kulaklığı tercih etmediyseniz, muhtemelen ben şimdiye kadar boşuna oyunları oynamışım şeklinde bir cümle kurabilirsiniz. Seslerin algılanışı, ileriden ve geriden gelen tepkiler ve ses netliği açısından pek çok ürünün ötesinde bir video oyunu deneyimi ASUS ROG Delta ile yaşanabilir.

İncelediğimiz ürünü PC üzerinden; Overwatch, Assassin’s Creed Odyssey, Call of Duty: WWII,  Warhammer Chaosbane, Mortal Kombat 11 gibi oyunlarda deneyimledik. PlayStation 4 konsoluyla uyumlu özelliğiyle birlikte; Battlefield V, Call of Duty: Black Ops IIII, NBA 2K19, RAGE 2 gibi video oyunlarında deneyim yaşadık. Nintendo Switch konsolundaysa Crash Team Racing Nitro-Fueled, Sniper Elite V2 Remastered, Super Smash Bros. Ultimate gibi yapımlarda deneyim yaşadığımızı belirtelim. Bu video oyunlarının hemen hepsinin ASUS ROG Delta ile bambaşka bir oyuna dönüştüğünü, özellikle FPS türündeki oyunlarda alan algısı bakımından büyük bir memnuniyet duyduğumuzu belirtelim.

ASUS ROG Delta

Eğer gerçek bir oyuncuysanız, en iyilerinden biri karşınızda: ASUS ROG Delta

Video oyunu deneyimini en üst seviyelere çıkarmak isteyen, mücadeleci yapıdaki oyunlarla haşır neşir olan ve elektronik spor alanıyla ilgilenenler için oldukça ideal bir oyuncu kulaklığı modelini incelediğimizi söyleyebiliriz. Ergonomisi, kulağa tam oturan ve rahatsız etmeyen yapısıyla kullanıcıları memnun edecek bir ürünün incelemesini gerçekleştirdik. Ses kalitesi anlamında kullanıcılar gerçek farkı keşfedeceklerdir. Eğer bütçeniz yeterliyse, 800 ile 1000 Türk Lirası arasında bir kulaklık almak için maddi yeterliliğiniz varsa kesinlikle bu ürünü bir kenara yazmanız gerekiyor.

ASUS ROG Delta, benzer ürün seperi içerisinde en yüksek yerlere yazılabilecek bir oyuncu kulaklığı. Hem ergonomik ve kullanıcı dostu özellikleri, hem görsel anlamda tatmin edici olması, hem de yaşattığı muhteşeö ses deneyimi sayesinde herkesin sahip olmasını isteyeceği bir model olabilir bu ürün. Fiyatı konusunda sıkıntı oluşturmadığı takdirde en iyisini isteyenler için ideal olacaktır ASUS ROG Delta.
Olumlu
Muhteşem ses deneyimi yaşatması.
Sesi geldiği yönü gayet başarılı bir biçimde sunması.
Ergonomik ve kullanıcı dostu yapısı.
Farklı platformlarda rahatlıkla kullanılabilir oluşu.
Olumsuz
Fiyatı her kullanıcı için uygun olmayabilir.
Jak çıkışının bulunmaması bazı kullanıcılar için eksiklik olacaktır.
9.2
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x