Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

ASUS GPU Tweak III için açık beta süreci duyuruldu

ASUS GPU Tweak III isimli hız aşırtma aracı, kullanışlı bir arayüz ve otomatik profil değiştirme özelliğiyle yenilendi.

ASUS, ekran kartı ayarı ve donanım durum takibi için her türlü imkanı sunan ASUS GPU Tweak III isimli yazılımı için açık beta programını başlattığını duyurdu. Yenilenen arayüzüyle bu uygulama, tüm temel hız aşırtma ve fan denetimlerini öne çıkararak ekran kartlarından ekstra performans elde etmeyi her zamankinden daha çabuk ve kolay hale getiriyor. Yeni kişiselleştirme seçenekleriyle kullanıcılar arayüzün, takip penceresinin ve ekran menüsünün boyutunu ve düzenini değiştirebiliyor, ihtiyaç duydukları bilgiye istedikleri zaman erişebiliyor. Belirli oyunlar veya uygulamalar için profiller oluşturan kullanıcılar, yeni profil bağlantısı özelliği ile programları eşleyerek uygulamanın ayarları arka planda yapmasını sağlayabiliyor.

ASUS GPU Tweak III

ASUS GPU Tweak III, yeniliklerle karşımıza çıkıyor

ASUS GPU Tweak III uygulamasının yeni sürümü için ASUS, geniş kitlesinin farklı kullanım senaryolarına uyum sağlayabilecek esnek bir mimari kurmayı hedefledi. Kullanıcı arayüzünün neredeyse her öğesinin boyutu, konumu ve rengi kullanıcının ortamına uyacak ve sistem ayarları yaparken takip etmek istediği veri ve ölçümlere dikkat çekecek şekilde düzenlenebiliyor. Daha fazla performans istatistiği görüntüleyebilen arayüzde bunların tümü ölçeklenebilir masaüstü penceresinden veya ayarlanabilir ekran menüsü ile oyun içinden izlenebiliyor. Ölçümleri zaman içinde takip etmek için kullanıcılar şimdi kayıt günlüklerini dışa aktarıp oturumlar arasındaki performans farkını görmek için yeniden içe aktarabiliyor.

Arka planda ekran kartı ayarı ve hız aşırtma temel odak olmaya devam ediyor. Yeni sürüm tüm ASUS, ASUS ROG ve ASUS TUF Gaming altındaki tüketici sınıfı ekran kartlarıyla güvenilir performans göstermek ve diğer markaların ekran kartlarına da destek sunmak için çok sayıda testten geçirildi. Hız aşırtma için ön ayar ve sessiz mod, en yeni NVIDIA ve AMD marka ekran kartları için optimize edildi. Kartlarını manuel olarak ayarlayan veya hız aşırtma tarayıcı özelliğini kullanan kullanıcılar sistemlerinde değişiklik yaparken ayarları korumak için yeni kaydetme özelliğinden yararlanabiliyor. Fan ayarları arasında sıcaklık gecikmesi ve sorgulama periyodu seçenekleri de bulunuyor; kullanıcılar fanların sıcaklık değişimlerine nasıl tepki vereceğini kontrol edebiliyor.

ASUS GPU Tweak III, ücretsiz kullanılabiliyor. Açık beta sürümü tüm dünyada hız aşırtma uzmanları ve amatörlerin denemesi için kullanıma sunuldu. İlk sürüm yalnızca İngilizce olarak sunuluyor. Diğer diller ise yıl içinde kullanıma sunulacak. İlk beta süresince kullanıcıların bu uygulamadaki yeni özellikleri denemesi tavsiye ediliyor. Klasik deneyimi tercih eden kullanıcılar ise bir önceki uygulamanın kararlı sürümünü kullanabilir. Yalnız, ikinci sürümün geliştirilmesine, üçüncü sürümün ilk açık beta dönemi tamamlandıktan sonra son verilecek. Bu yüzden de hızlı bir şekilde yeni sürüme uyum göstermeniz öneriliyor.