Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

ASUS, CES 2021 sırasında yepyeni bir interaktif deneyim duyurdu

ASUS, bu deneyimi Steam üzerinden oyunculara sundu.

ASUS, CES 2021 bünyesinde düzenlediği ROG For Those Who Dare adlı sanal lansman etkinliğinde son teknoloji oyuncu ekipmanları ve teknolojilerini Citadel XV adını verdiği yeni interaktif deneyimle duyurdu. Markanın bugüne kadar kendi geliştirdiği ilk sanal deneyim olan Citadel XV; izleyicilere markanın görsel evrenine ve en son ürünlerine yakından bakma fırsatı veriyor. İnsanların bir araya geldiği etkinliklerin düzenlenemediği bu dönemde marka, oyunlardan ilham alarak yeni bir etkinlik türü ortaya çıkardı.

ASUS

ASUS, bu deneyimi Steam üzerinden sundu

2006’da kurulduğundan bu yana markanın temelinde oyun tutkusu yer alıyor. İşe birinci sınıf anakartlar ve bilgisayar bileşenleri geliştirerek başlayan bu marka; şimdi eksiksiz bir oyun deneyimi oluşturan kapsamlı bir ekosistem sunuyor. 15 yıllık bu uzmanlık ilk kez interaktif bir deneyim hazırlamak için kullanıldı. Tüm dünyayı etkisine alan salgın döneminde insanların markaya ait ürünleri görebilmesi için yeni bir yol sunmak amacıyla yola çıkan geliştiriciler; oyun sevgilerini yansıtan yeni bir interaktif deneyim hazırladı. Moonshine Studio ile güçlerini birleştiren ASUS Design Center, görsel evrenlerinden hikayeler içeren iddialı bir sanal ortam geliştirdi. Bu ortamda en yeni cihazları görmek ve FPS türünde bir mini oyuna dahil olmak mümkün.

Citadel XV deneyimi oyuncuları ASUS markasının görsel evreninin karakterleri ve hikayeleriyle tanıştırıyor. Oyuncular, 2021 ve sonrasında piyasaya çıkacak son teknoloji ekipmanları dört ayrı temadaki demo odalarında özgürce görebiliyor. Oyuncuların görebileceği ürünler arasında ASUS ROG Gladius III isimli kablosuz oyuncu faresi, ASS ROG Claymore II RGB isimli mekanik klavye, ASUS ROG Swift PG32UQ isimli oyuncu monitörü, çift ekranlı bir oyuncu ekranı, yeni dizüstü bilgisayarları ve harici grafik işlemciye sahip bir dönüştürülebilir oyuncu dizüstü bilgisayarı yer alıyor. Turun ardından açılan poligonda oyuncular nişancılık yeteneklerini ve reflekslerini mini bir oyunda test edebiliyor.

Citadel XV; tasarımcıların, mühendislerin ve geliştiricilerin büyük bir tutkuyla gerçekleştirdikleri bir proje oldu. Bu projeyle oyunlar ve oyun geliştirme konusunda derinlemesine fikir edinen marka; geliştiricilere, tasarımcılara, oyunculara ve oyun dünyasındaki herkese güç veren yeni teknolojiler sunma arzusunu yeni bir boyuta taşıdı. Geliştirici ekip Citadel XV deneyimini genişletmeyi ve yakın gelecekte indirilebilir içerikler sunmayı da planlıyor.