Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

ASUS, CES 2021 sırasında yepyeni oyuncu ekipmanlarını duyurdu

ASUS ROG Swift PG32UQ, ASUS ROG Claymore II ve ASUS ROG Gladius III oyuncularla tanıştırıldı.

ASUS, ilk interaktif deneyimini ve heyecan verici bir oyun silahları ve teknolojileri serisini ROG For Those Who Dare isimli sanal lansman etkinliğinde duyurdu. Etkinlikte, konsol ve PC oyunları için HDMI 2.1 desteğine sahip ASUS ROG Swift PG32UQ isimli oyun monitörünün yanı sıra ASUS ROG Claymore II ve ASUS ROG Gladius III ilk kez oyuncuların karşısına çıktı. Bu en yeni ürünler ve daha fazlası, ROG For Those Who Dare isimli sanal etkinlik canlı akışı sırasında tanıtılan ve Steam üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen sınırları aşan etkileşimli bir deneyim olan ASUS ROG Citadel XV aracılığı ile keşfedilebiliyor.

ASUS ROG Citadel XV, oyun ekosistemini ve genel oyun deneyimini zenginleştirmek için donanım ve yazılımları oyun içeriğine doğru genişletiyor. Deneyim, oyuncuları en yeni ürünleri ve teknolojileri deneyimleyecekleri yeraltı kalesine götürüyor. Markanın yeni dünyasını görmek için ilham alınan laboratuvar oyuncuları karşılıyor. Laboratuvar tasarımları; Vanguard, Fusion ve Rebel temalarına dayanan tasarım dilini yansıtıyor. Kalenin içinden geçtikten sonra, katılımcıların ekranda hareket eden üç boyutlu hedefleri indirerek amaçlarını ve reflekslerini test edebilecekleri, atari salonundan ilham alan birinci şahıs nişancı mini oyununun kilidini açabiliyor.

ASUS

ASUS ROG Swift PG32UQ, karşımıza çıkan ilk ürün oluyor

Dünyanın ilk 32” boyutundaki HDMI 2.1 destekli oyun monitörü olan bu ürün; 1 ms hareketli görüntü yanıt süresine ve 144 Hz değerindeki IPS panele sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Monitör, en yeni oyun konsollarında 120 Hz değerine kadar 4K görselleri desteklemek için iki HDMI 2.1 tipindeki bağlantı noktasına sahip. Ultra yüksek çözünürlüklü video akışlarını tek bir arabirim üzerinden yüksek hızda ve görsel kalitede algılanabilir bir kayıp olmadan taşımaya yarayan bir sıkıştırma standardı olan Display Stream Compression teknolojisini de destekleyen bu ürün; tek bir DisplayPort 1.4 bağlantısı aracılığıyla 4K/144 Hz değerlerinde görüntü verebiliyor.

ASUS ROG Claymore II ürününü de unutmamak gerekiyor

Bu ürün, içi boş kare gövde tasarımı ve her yönden tuş başına aydınlatma için gömülü RGB LED kullanan mavi optik mekanik anahtarlara sahip ilk mekanik RGB oyuncu klavyesidir. Sıfıra yakın geri çevrilme gecikmesi sağlayan benzersiz anahtar tasarımı; tuşları basıldıkları anda hemen tetikliyor. İçi boş kare gövde, dört tuş başlığı köşe mandalı ve X-sabitleyici mekanizması tutarlı ve yalpalamasız tuş vuruşları sağlarken; 100 milyon tuşa basma ömrü olağanüstü dayanıklılık sunuyor. Bu ürün, kırmızı anahtarlı modeliyle de aramızda olacak.

Ürünün manyetik bir bilek desteği ve çeşitli oyun tarzlarına ve oyun kurulumlarına uyması için klavyenin %80’lik uzunluğunun her iki tarafına da takılabilen çıkarılabilir bir sayısal tuş takımı bulunuyor. Sayısal tuş takımı, üretkenlik kısa yolları veya makro komutları için özelleştirilebilen dört ortam kontrol tuşu içerir; ayrıca ses seviyesini ayarlamak için bir de kaydırma tekerleğine sahip.

En sonda da ASUS ROG Gladius III var

Bu ürün; kablolu, kablosuz 2,4 GHz RF ve Bluetooth modlarıyla gelişmiş üç modlu bağlantıya sahip ergonomik bir 19.000 DPI değerlerindeki bir oyun faresi. Yeni ve özel anahtar soketi; hem geleneksel 3 pinli mekanik, hem de 5 pinli optik mikro anahtarları destekliyor ve kullanıcının düğme tıklama ve hissini tercihlerine göre uyarlamasına olanak tanıyor. Kullanıcılar, ayrıca farenin ömrünü uzatmak için yıpranmış anahtarları da değiştirebiliyor. Devrim niteliğindeki sıfır tıklama gecikmesi gerçek zamanlı tepki verirken; esnek, düşük sürüklemeli kablosu ve yuvarlak kenarlı fare ayakları yumuşak bir kayma sağlıyor. Ürünün kablolu bir versiyonu da mevcut.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x