Assassin’s Creed Codename Red ile ilgili resmi ayrıntılar hala az sayıda, Ubisoft şirketinin şu ana kadar oyunun Feodal Japonya’da geçeceğini ve Ubisoft Quebec tarafından geliştirildiğini açıkladığı dışında pek bilgi vermediği belirtiliyor. Bununla birlikte, Insider Gaming cephesine anonim olarak verilen bazı bilgiler, özellikle gizlilik sevenler için oyunun şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunlardan biri olabileceğini gösteriyor.

Assassin’s Creed Codename Red oyununun zaten “iyi durumda” olduğu ve iki oynanabilir karakter içereceği daha önce sızdırılmıştı. Ancak yeni bilgiler, kaynakların bu oyunda hem bir samuray hem de bir ninja (shinobi) karakterinin olacağını belirtmesiyle, oyunun karakterleri hakkında daha fazla detay sağlıyor. Bu karakterlerin tam olarak nasıl oynanacağıyla ilgili ayrıntılar sınırlı olsa da, Ubisoft tarafından resmi olarak yayımlanan kısa tanıtım videosunun, oyunun kadın samurayını içerdiği anlaşılıyor. Diğer karakter olan ninjanın ise, bir Afrika mültecisi olduğu ve Creed’in nasıl işlediğini öğrendiği söyleniyor.

Assassin’s Creed Codename Red oyununun en heyecan verici detaylarından biri, oyunun gizlilik oynanışına odaklanmasıdır. Ubisoft Quebec ekibinin oyun için bir Tom Clancy’s Splinter Cell veya Hitman yaklaşımı benimsediği görünüyor. Cesetleri saklamak, uzun otların içinde saklanmak, ışıkları söndürmek gibi şeylerin tümü mevcut özellikler arasında yer alıyor. Oyunun tam olarak ne zaman tamamen ortaya çıkacağı belli olmasa da Insider Gaming, şirketin E3 2023 etkinliğindeki ana odak noktasının 2023 senesinde piyasaya sürülecek olan Assassin’s Creed Mirage oyununun oynanışının prömiyeri ve VR sunumu olan Assassin’s Creed Nexus üzerinde olacağını anladığını söylüyor. Sızdırılan bu oyunun dahili olarak 2024 senesinin sonbaharında çıkması planlanıyor, ancak 2025 çıkışının da mümkün olabileceği söyleniyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster