Assassin’s Creed Infinity, kendi markasının kökenlerine bağlı kalacak

Assassin’s Creed Valhalla oyununa 2022 senesinde verilecek olan destekten de bahsedildi.

Konu, hikaye olduğu zaman ilk oyunundan beri Assassin’s Creed serisi video oyunu dünyasında önemli bir yere sahip oldu. Hatta birçok oyuncu, tarihin detaylarını bu serinin oyunları ile öğrendi. Ubisoft da zaten her yeni oyun ile tarihe daha fazla önem verdi ama aynı zamanda kreatif yapılarını da korumayı başardı. Şimdi ise bu serinin geleceğinde ciddi anlamda büyük bir proje bulunuyor. Bu proje, içerisinde 1’den fazla hikaye/oyun bulunduracak olan ve çevrim içi servis gibi yeni içeriklerle sürekli güncellenecek olan Assassin’s Creed Infinity. Şimdi ise Ubisoft, bu büyük değişiklik hakkında bazı ufak açıklamalar yaptı.

Assassin’s Creed Infinity, kendi markasının kökenlerine bağlı kalacak

Ubisoft şirketinin söylediğine göre Assassin’s Creed Infinity, marka için çok büyük bir adım olacak. Bu yeni proje; hem şirketin geçmişi, hem geleceği, hem çalışanları, hem de piyasaya sürülmüş olan oyunlar arasında büyük bir yenilik olacak. Buna rağmen bahsi geçen yapıt, kendi markasının kökenlerine bağlı kalacak. Yani, oyuncuların bugüne kadar sevmiş olduğu tarihsel hikayeler, en iyi şekilde anlatılmaya devam edilecek. Yalnız bu proje henüz geliştirilme aşamasının çok erken süreçlerinde. Bu yüzden de Ubisoft, Assassin’s Creed Infinity hakkında çok fazla konuşamıyor ve konu, bahsi geçen serinin en güncel oyununa geçiyor.

Normal şartlar altında 2022 senesinde yeni bir Assassin’s Creed oyununun piyasaya sürülmesi gerekiyordu ama Ubisoft, çok büyük bir proje üzerinde çalıştığı için planlar ertelendi. Ubisoft, oyuncuları boş bırakmak istemediği için Assassin’s Creed Valhalla oyununa verilen desteğin 2022 senesinde de devam edeceğini belirtmişti. Şimdi ise şirket, önümüzdeki sene bu oyuna verilecek olan desteğin sıra dışı olacağını açıkladı. Kendi markasının tarihinde ilk defa ikinci senesinde destek görecek oyun olmaya hazırlanan Assassin’s Creed Valhalla, 2022 senesinde genişletme paketleri ve ücretsiz içerikler almaya devam edecek.