Assassin’s Creed için sıradaki hedef Üçüncü Haçlı Seferi olabilir

Assassin's Creed serisinin muhtemelen 2022'de piyasaya sürülecek olan yeni üyesi hakkında yeni bir söylenti ortaya atıldı.

Birkaç hafta önce Assassin’s Creed serisinin geleceği hakkında bazı söylentiler ortaya atılmıştı. Bu söylentilere göre serinin yeni oyunu ya Japonya’da Tokugawa dönemini ele alacaktı, ya da Yüz Yıl Savaşı işlenecekti. Açıkçası bu söylentilerin kaynağı biraz güçsüzdü. Şimdi ise ortaya üçüncü bir söylenti atıldı. Jonathan isimli Fransız bir içerik üreticisi, Assassin’s Creed için sıradaki hedefin Üçüncü Haçlı Seferi olduğunu belirtti. Bu kişinin söylentisine internet sitemizde yer vermek istedik; Jonathan daha önce Assassin’s Creed Valhalla hakkında doğru bilgiler sızdırmıştı. Şimdi söylenen bu bilgilerin de gerçeklik payı olabilir.

Assassin's Creed Valhalla

Assassin’s Creed serisinde neler olacak?

Jonathan, yayımlamış olduğu yeni bir içerikte, bizim de biraz önce bahsetmiş olduğumuz iki söylentiye değindi ama bunların içerisine kendi yorumlarını da kattı. Jonathan, açık bir şekilde konuşmadı ama üretilmiş olan içeriğe bolca ipucu saklanmıştı. Kendisi, muhtemelen bilgileri açık bir şekilde vermek istemiyordu Ubisoft tarafından uyarı almamak adına. İnternet alemindeki oyuncular ise iş birliği yaptı ve yayımlanan görüntüdeki ipuçlarını analiz etti. İnsanların analizlerine göre yeni oyunda Templar tarafının çok önem alacağı, hatta oyuncuların bir Templar Knight karakterini kontrol edebileceği bile söylendi.

Yayımlanan görüntülerin içerisinde Yunanistan’daki bir ada olan Korfu, Hırvatistan’daki bir şehir olan Dubrovnik ve Fransa’nın bayrağı da yer alıyordu. Tüm bunlar da aslında Lionheart, Edinburgh dükü Philip ve VI. Heinrich üçlüsü arasında geçmiş olan tarihsel olaylara ışık tutuyor. Bu noktada da zaten oyunun Üçüncü Haçlı Seferi dönemini ele alacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, görüntülerde Bulgaristan’a ait bazı koordinatlar da yer alıyor ki birçok oyuncunun düşüncesine göre bu, yeni oyunun Ubisoft Sofia tarafından geliştirileceği anlamına geliyor. Tabii bu bilgi birazcık ilginç; Ubisoft Sofia bir süredir serinin ana oyunlarına sadece destek veriyor.

Assassin’s Creed hakkında yayımlanan görüntüler de bir de Edmund ismine gönderme yapılıyor. Gerçek hayatta bu isim ile pek bir şey eşleştirilmiyor ama markanın evreninde Edmund ismi genelde Templar tarafı ile eşleştiriliyor. Bu da aslında yeni oyunda bir Templar karakteri kontrol edeceğimiz söylentisini güçlendiriyor. Aynı zamanda videoda Rashid ismine de göndermeler yapıyor ki bu da serinin ilk oyununda Altair tarafından öldürülmüş olan önemli bir karakterdi. Son olarak, oyunun 2022 senesinde piyasaya sürülebileceğine dair bir kod da veriliyor ama bunu tahmin edebilmek için zaten ekstra bir şeye ihtiyacımız yoktu.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x