Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Apex Legends oyununun ikinci sezonu detaylandırıldı

Oyuncuları bolca yeni ve ilgi çekici hediye bekliyor olacak.

Şu an birinci sezonunu yaşayan ve oyuncuların ne yazık ki bir süre sonra dikkatini kaybetmiş olan Apex Legends, şimdi ikinci sezonuna başlamaya hazırlanıyor. Bu sezon, EA Play 2019 sırasında net olarak gösterilecek ama EA yine de bu sezon hakkında yeni bir açıklama yaparak, oyuncuların neler bekleyebileceğini belirtti. Dilerseniz yeni sezonun ilk detaylarına, haberimizin devamından bakalım.

Apex Legends

Apex Legends, ikinci sezonu ile olumlu değişikliklere ev sahipliği yapacak

EA tarafından yapılan açıklamalara göre ikinci sezonda, Battle Pass ögesini günlük ve haftalık görevler ile seviye atlatabilecek oyuncular. Bununla birlikte de oyuncuların 100. seviyeye ulaşması daha kısa sürecek. Ayrıca, 100. seviyeye yolculuk biraz daha eğlenceli olacak; Battle Pass içerisinde 3 farklı Legendary seviye kozmetik öge olacak.

Tüm bunların haricinde, Battle Pass ögesinin içerisine ve tabi iki oyunun kendisine 3 farklı kategoride yeni ögeler gelecek. Bu ögeler, rozetleri ve istatistik takip eden verilerin yerine geçecek. Ayrıca, Battle Pass aracılığı ile kazanılan Crafting Metal sayısı arttırılacak. Bu arttırma ardından 100. seviyeye ulaşabilen bir oyuncu, Legendary seviyesinde bir eşya üretebilecek kadar materyale sahip olacak.

Biraz önce günlük ve haftalık görevlerden çok az bahsetmiştik. Şimdi o görevleri biraz detaylandırmak istiyoruz. Bu görevlerden günlük olanlar, zaman sınırlı olacak ama haftalık görevler, sezon bitene kadar üst üste binecek. Yani, bir oyuncu, oyunu oynamaya 3. hafta başlasa bile önceki iki haftanın görevlerini de tamamlayabilecek. Bu sayede de Battle Pass, hızlı bir şekilde seviye atlayacak.

Oyunculara sunulacak olan günlük ve haftalık görevler, oynanışın ciddiyetini bozmayacak seviyede olacak. Yani, oyuncular sırf bu görevleri bitirebilmek için kendi yollarından çıkmayacak ama yine de oyundan oyuna farklılık yaratabilecek bu görevler. Yani, Fortnite seviyesindeki gibi çok karışık ve gereksiz haftalık görevler sunulmayacak oyunculara.

EA tarafından gelen açıklamalara bakacak olursak, Battle Pass içerisine ikinci sezonda 3 yeni Legendary öge eklenecek. Sistemde toplamda da 5 adet Legendary öge bulunacak. Bu sayede de oyuncular 1. seviyede, 25. seviyede, 50. seviyede, 75. seviyede ve 100. seviyede Legendary öge kazanabilecek. 100. seviyede kazanılan Legendary öge, bir silah görünümü olacak ve bu görünüm, gelişebilecek. Bu görünümü 110. seviyeye çıkartabilen oyuncular ise kozmetik ögenin maksimum gücünü görebilecek.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir