Bir önceki haberlerimizden bir tanesinde, Game Informer dergisinin Temmuz 2018 kapağında Anthem oyununun bulunacağı belirtmiştik. Bu da demek oluyordu ki, Haziran 2018 boyunca oyun hakkında sürekli olarak bilgiler alacaktık. İşte bu bilgilerin ilk dalgası geldi. Game Informer ekibi ile BioWare arasında bir röportaj gerçekleştirildi ve bu röportaj ile oyun hakkında birçok soru cevaplandırıldı.

Anthem

Ne demek Anthem konsollarda 30 FPS olacak?

Konuyu uzatmadan direkt oyun hakkında bilgiler verelim. Öncelikle BioWare ekibinden gelen açıklamalara göre bu oyunda mikro ödemeler olacak ama ganimet kutuları olmayacak. Ayrıca oyunda PvP de olmayacak. Oyuncular PvE bir şekilde isterlerse tek başlarına, isterlerse de eşli oyuncu olarak oyunu oynayabilecekler. Tabii bu oyun deneyimi konsollarda pek akıcı olmayacak. Çünkü oyun, konsollara 30 FPS; PC platformunda ise limitsiz FPS değerlerine sahip olacak.

Yapılan açıklamalara göre oyunun tüm sürümleri aynı anda çıkacak ve bu çıkıştan önce bir beta süreci gerçekleştirilecek mi, henüz bilemiyoruz. Çünkü geliştirici ekip, beta süreci hakkındaki sorulara sessizlik ile cevap verdi. Her neyse, yapılan açıklamaların devamına göre oyun içerisinde çöl ve kar temalı mekanlar bulunmayacak fakat bu tip alanlar belki gelecekte eklenebilir. Çünkü Anthem, çevrim içi bir servis olacak, oyun düzenli olarak desteklenecek.

Oyunda çevreye hasarlar vereceğiz ama bu hasarlar kısa bir süre sonra düzelecek. Battlefield seviyesinde bir yıkım göremeyeceğiz. Ayrıca oyunda karakter yaratma ekranı da olacak ama oyuncular, karakterlerini bir kez yarattıktan sonra, tekrar düzeltemeyecekler. Ayrıca oyunda size eşlik eden yapay zekalar da olmayacak. Son olarak belirtelim, BioWare genelde oyunlarında aşk-arkadaşlık gibi ögeler ekler. Bu oyunda ne yazık ki o tip bir şey göremeyeceğiz.

Game Informer ile BioWare ekiplerinin röportajlardan gelen bilgilere göre Anthem içerisinde oyuncular diledikleri zaman sınıf değiştirebilecekler, tekrar ve tekrar karakter yaratmanıza gerek kalmayacak. Ayrıca oyunda HUB alanları olacak ve bu alanlarda sadece siz olacaksınız, başkaları olmayacak. Çünkü bu alanlar, senaryonun ilerlemesinde kullanılacak. Tüm bunların haricinde, oyunda sınırsız bir envanterimiz olmayacak ve oyuna başladığımız an eşli oyuncu modunu aktif edebileceğiz.

Verilen bilgilerin devamına göre oyun içerisinde su altı savaşları olmayacak ama diyalog seçimleri olacak. Oyuncular, hikayenin gidişatını bu seçimler ile değiştirebilecek ama bu seçimler, hikayeyi çok yüzeysel bir şekilde etkileyecek. Derin bir şey beklemeyiniz. Son olarak söyleyelim, oyunda ganimet paylaşımı veya takası gibi bir sistem de olmayacak.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster