Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Anthem, EA Access sistemine gelmeye hazırlanıyor olabilir

Eğer EA Access sayesinde oyuncu sayısı yükselmezse Anthem, oynaması ücretsiz bir oyun olabilir.

Başarısız bir şekilde çıkışını gerçekleştirmiş olan ve yoluna da başarısız bir şekilde devam eden Anthem, bugün yeni söylentilerle karşımıza çıktı. Reddit üzerinde çıkan söylentiler, bu video oyununun geleceği ile alakalı ve oldukça ilginç. Bu yüzden de söylentilerin tamamına, detaylı bir şekilde haberimizin devamında yer vermek istiyoruz.

Anthem

Anthem, ücretsiz bile olabilir

İlk söylentiye göre EA, bu video oyununa EA Access ve Origin Access sistemlerine önümüzdeki aylarda getirmeyi planlıyor. Şirket, bu sistem PlayStation 4 için de uygun olduğu zaman gerekli duyuruyu yapmak istiyor söylentilere göre. Ayrıca BioWare stüdyosunun liderlerinin, bu oyunun başarısızlığı için oyuncuları ve EA tarafını suçladığı da söyleniyor.

BioWare, yüksek beklentilerden ötürü oyuncuları suçlarken, EA tarafı da oyunun sonradan güncellenip, düzeltilebileceğini düşündüğü için suçlu görünüyor. BioWare, henüz bitmemiş bir oyunu piyasaya tam fiyat ile sürüp, ardından güncelleme ile düzeltme yapmaktan rahatsız olmuş gibi görünüyor. Söylentilere göre BioWare, oyunu düzelttikten sonra piyasaya sürmeyi tercih ediyordu.

Söylentilerin devamında, Anthem oyununun satış rakamı da bulunuyor. Bu söylentiye göre, 6 milyon adet satması EA tarafından beklenen bu video oyunu hem dijital, hem de kutulu olarak 3.7 milyon adet satabildi. Her şeye rağmen, EA tarafı bu oyunun arkasında duruyor; EA şirketinin oyun kataloğundaki önemli bir boşluğu, bu video oyunu doldurmayı başarıyor.

EA, bu oyunun arkasında olsa da eğer güncellemeler sonrasında ve oyunun EA Access/Origin Access sistemine eklendikten sonra oyuncu sayısı yükselmezse, satış rakamları düşmeye devam ederse, Anthem oyununun tamamen ücretsiz olma gibi bir durumu da bulunuyor. EA, bu video oyununu ücretsiz yapmayı, son çare olarak düşünüyor ama şirketin deneyebileceği de neredeyse hiçbir şey kalmadı.

Son olarak bu söylentilere göre BioWare, deli gibi bu oyunu düzeltmek için uğraşıyor. Ayrıca yeni içerikler üzerinde de çalışılıyor. Buna rağmen, BioWare ekibinden çalışanların, yenilikler hakkında konuşması da yasaklanmış durumda. Bu yüzden de oyuncuların yakın zamanda bu oyundan yeni bir haber almayı beklememesi öneriliyor söylentileri sunan kişi tarafından.

Son olarak, Anthem oyununa çok uzun zamandır beklenen istatistik sistemi ve ganimet sistemi yenilemesinin de geleceği, söylentiler arasında bulunuyordu. Yalnız bu durum için de oyuncuların yakın zamanda herhangi bir açıklama beklememesi gerekiyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir