Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Amazon, Yüzüklerin Efendisi için yeni bir MMO oyunu yapıyor

Raporlara göre bu MMO oyunu hem yeni TV serisinden bağımsız olacak, hem de ücretsiz olacak.

Eski zamanların oldukça popüler kitap ve film serisi olan Yüzüklerin Efendisi, günümüzde tekrar canlanmaya hazırlanıyor. Şu sıralar, bu marka için bir TV serisi hazırlandığını biliyoruz. Bugün ise o yeniliklerin arasına bir başkası eklendi. Ortaya çıkan yeni raporlara göre Amazon, bahsetmiş olduğumuz marka için oynaması ücretsiz olan bir MMO oyunu geliştiriyor.

Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi, bir video oyunu olarak tekrar karşımıza çıkacak

Amazon Game Studios tarafından geliştirilmekte olan bu video oyunu, Polygon ekibinin söylediğine göre kitaplardaki hikayeyi ele alacak; filmler veya şu sıralar hazırlanmakta olan yeni TV serisi, bu video oyunu ile ele alınmayacak. Athlon Games ve Leyou isimli hem teknoloji, hem de oyun geliştirme stüdyoları bu video oyunu üzerinde, Amazon Game Studios ile birlikte çalışıyor.

Amazon Game Studios, Athlon Games ve Leyou tarafından geliştirilmekte olan bu video oyunu hangi platformlara, ne zaman gelecek, bilemiyoruz. Yalnız, daha önceden Athlon Games tarafından da bir Yüzüklerin Efendisi oyunu geliştiriliyordu. Bu oyun da çevrim içi temelli bir yapıt olacaktı ve asıl filmin olaylarının öncesini konu alacaktı. Belli ki Athlon Games, o projeyi iptal etti.

Eğer durum gerçekten böyleyse, bahsetmiş olduğumuz yeni, ücretsiz, MMO oyunu PC ve konsollar için gelecek demektir; Athlon Games de orijinal olarak kendi oyununu PC ve belirtilmeyen konsollar için geliştirmekte idi. Ayrıca Amazon Game Studios, bahsettiğimiz bu proje için Everquest, Destiny, Planetside, World of Warcraft ve diğer benzer MMO oyunlarından oldukça başarılı geliştiricileri de kendi bünyesine kattı.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir